Jak opravit chyby Mingwm10.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Chyby Mingwm10.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL mingwm10.

V některých případech mohou chyby mingwm10.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Soubor mingwm10.dll je součástí vývojového prostředí MinGW (Minimalist GNU for Windows).

Chybová zpráva mingwm10.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Mingwm10.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby mingwm10.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby mingwm10.dll.

 • Mingwm10.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože mingwm10.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] mingwm10.dll
 • Soubor mingwm10.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: mingwm10.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy Mingwm10.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby mingwm10.dll je důležitá informace, která bude užitečná při řešení problému.

Jak opravit chyby Mingwm10.dll

Nestahujte soubor mingwm10.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii mingwm10.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě mingwm10.dll.

 1. Obnovte soubor mingwm10.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru mingwm10.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor mingwm10.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete obnovit soubor mingwm10.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru mingwm10.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Upravte proměnnou Windows PATH a přidejte složku bin MinGW.

 3. Přeinstalujte program, který používá soubor mingwm10.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL mingwm10.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor mingwm10.dll, pokud je to možné.

 4. Vyhledejte ve svém počítači soubor mingwm10.dll. Pokud ji najdete, zkopírujte ji do složky obsahující program, který zobrazuje výzvu k chybě DLL.

  Nelze najít soubor v počítači? Použijte program pro vyhledávání souborů

 5. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby mingwm10.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba mingwm10.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba mingwm10.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s mingwm10.dll. Pokud se vám například při přehrávání 10D videohry zobrazuje chyba „Soubor mingwm3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor mingwm10.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 8. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby mingwm10.dll.

 9. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru mingwm10.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 10. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor mingwm10.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 11. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby mingwm10.dll, protože selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 12. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené doporučení pro řešení potíží se soubory mingwm10.dll výše není úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 13. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s souborem mingwm10.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru mingwm10.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Jsou zde zahrnuty jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 14. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu mingwm10.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby mingwm10.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 15. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby mingwm10.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.