Jak opravit chybu Glut32.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Glut32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru glut32 DLL.

V některých případech mohou chyby glut32.dll naznačovat problém s registrem, problém s virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva glut32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Glut32.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby glut32.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby glut32.dll.

 • Glut32.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen glut32.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] glut32.dll
 • Soubor glut32.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: glut32.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Glut32.dll používá nástroj OpenGL Utility Toolkit (GLUT), ale kontext chyby glut32.dll je důležitou informací, která bude při řešení problému užitečná.

Chybové zprávy Glut32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Glut32.dll

Nestahujte glut32.dll z webu "DLL download". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii glut32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě glut32.dll.

 1. Obnovte glut32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru glut32.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali glut32.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete glut32.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie glut32.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby glut32.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba glut32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Přeinstalujte program, který používá soubor glut32.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL glut32.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor glut32.dll, pokud je to možné.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba glut32.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s glut32.dll. Pokud se vám například při přehrávání 32D videohry zobrazuje chyba „Soubor glut3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor glut32.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby glut32.dll.

 7. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby glut32.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 8. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené doporučení pro řešení potíží se soubory glut32.dll není úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 9. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s glut32.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru glut32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme použít čističe registru, ale je to zde zahrnuto jako možnost jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.

 10. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu glut32.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby glut32.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 11. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby glut32.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.