Jak opravit chybu Gsdll32.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Gsdll32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL gsdll32.

V některých případech mohou chyby gsdll32.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva gsdll32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Gsdll32.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby gsdll32.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby gsdll32.dll.

 • Gsdll32.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože gsdll32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] gsdll32.dll
 • Soubor gsdll32.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: gsdll32.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]
 • Nelze načíst DLL 'gsdll32.dll': Zadaný modul nebyl nalezen.

Chybové zprávy Gsdll32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby gsdll32.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Gsdll32.dll

Nestahujte soubor gsdll32.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii gsdll32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě gsdll32.dll.

 1. Obnovte gsdll32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru gsdll32.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor gsdll32.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete soubor gsdll32.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru gsdll32.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Nainstalujte si 32bitovou verzi Ghostscript, která je oficiálním poskytovatelem souboru gsdll32.dll. Instalace nebo přeinstalování Ghostscript by mělo stačit k nahrazení chybějícího nebo poškozeného souboru gsdll32.dll a opravení souvisejících chyb DLL.

  Pokud instalace Ghostscript neopraví chybu gsdll32.dll, zkuste vyhledat soubor pomocí nástroje Vše pro vyhledávání nebo ručně zde:

  C: Program Files (x86) gs gs <verze> bin

  Jakmile ji najdete, zkopírujte soubor DLL do složky system32:

  C: Windows system32

  Některé aplikace potřebují, aby tam soubor DLL existoval, aby jej mohl použít.

  Snažte se tento krok dokončit a ujistěte se, že si náhodou nestáhnete 64bitovou verzi - místo toho poskytuje soubor gsdll64.dll. Instalace programu, který poskytuje soubor gsdll32.dll, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 3. Přeinstalujte program, který používá soubor gsdll32.dll. Pokud dojde k chybě DLL gsdll32.dll při použití konkrétního programu a přidání Ghostscript do vašeho počítače nestačí k opravě chyby, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

 4. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby gsdll32.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba gsdll32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba gsdll32.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, může problém vyřešit Obnovení systému.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s gsdll32.dll. Pokud se vám například při přehrávání 32D videohry zobrazuje chyba „Soubor gsdll3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor gsdll32.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby gsdll32.dll.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby gsdll32.dll, protože selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory gsdll32.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s gsdll32.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru gsdll32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme použití čističů registru, ale tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu gsdll32.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby gsdll32.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby gsdll32.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.