Jak opravit chybu Mapi32.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Mapi32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru mapi32 DLL. V některých případech mohou chyby mapi32.dll naznačovat problém s registrem, napadení virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby mapi32.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby mapi32.dll:

 • Mapi32.dll nebyl nalezen.
 • Start této aplikace se nezdařil, protože mapi32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] mapi32.dll.
 • Soubor mapi32.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: mapi32.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].
 • MAPI32.DLL je poškozený nebo špatná verze.

Chybové zprávy Mapi32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby mapi32.dll je důležitá informace, která vám při řešení problému pomůže. Chybová zpráva mapi32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který používá soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Mapi32.dll

Nestahujte mapi32.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii mapi32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě mapi32.dll.

Proveďte následující postupy. Jsou uvedeny v pořadí od nejběžnějších (a nejsnadněji opravených) po nejsložitější.


 1. Obnovte mapi32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru mapi32.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali mapi32.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete mapi32.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru mapi32.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste tak učinili, správně fungoval.

 2. Přejděte na soubor msmapi32.dll, pokud se vám po instalaci nebo přeinstalování programu Microsoft Office zobrazí tato chyba DLL. Chyba mapi32.dll může být viděna v tomto velmi specifickém scénáři, pokud máte nainstalovaný MS Outlook 2003 spolu s novější verzí Outlooku, ale přeinstalujete Outlook 2007 nebo 2010 při zachování verze 2003.

  • Vyhledejte ve svém počítači msmapi32.dll (ne mapi32.dll). Použijte vyhledávací nástroj Vše nebo otevřete C: Program Files Common Files System Msmapi <LocaleID> (LocaleID je 1033 pro anglické verze).
  • Nyní tento soubor přejmenujte na msmapi32.olda poté otevřete aplikaci Outlook 2003. Opraví se tím, že nahradí nyní chybějící soubor msmapi32.dll novou verzí, což by mělo opravit chybu mapi32.dll.

  Snažte se tento krok dokončit, ale pouze pokud se vám při používání aplikace MS Outlook zobrazí chyba mapi32.dll. Zdá se, že to je jedna z nejběžnějších situací, která vyvolá tuto chybu, takže je pravděpodobné, že máte co do činění s tímto problémem.


 3. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby mapi32.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba mapi32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.


 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba mapi32.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.


 5. Přeinstalujte program, který používá soubor mapi32.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL mapi32.dll, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s mapi32.dll. Pokud například při přehrávání 32D videohry obdržíte soubor mapi3.dll chybí chyba, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

 7. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby mapi32.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.


 8. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru mapi32.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, může jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor mapi32.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.


 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby mapi32.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.


 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory mapi32.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.


 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s mapi32.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru mapi32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu mapi32.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby mapi32.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.


 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby mapi32.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.