Jak opravit chybu Nvcpl.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Nvcpl.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL nvcpl.

Soubor nvcpl.dll se používá jako applet ovládacího panelu pro software NVIDIA. Otevřením tohoto appletu v Ovládacích panelech můžete spravovat nastavení hardwaru NVIDIA.

V některých případech mohou chyby nvcpl.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva nvcpl.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Nvcpl.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby nvcpl.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak tyto chyby zobrazit:

 • Nvcpl.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože nvcpl.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] nvcpl.dll
 • Soubor nvcpl.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: nvcpl.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Nvcpl.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby nvcpl.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Nvcpl.dll

Nestahujte nvcpl.dll z webové stránky "DLL download". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii nvcpl.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě nvcpl.dll.


 1. Obnovte nvcpl.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru nvcpl.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor nvcpl.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete soubor nvcpl.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru nvcpl.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.


 2. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba nvcpl.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 3. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s nvcpl.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor nvcpl.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Protože soubor nvcpl.dll souvisí s NVIDIA, můžete zvážit aktualizaci ovladačů grafické karty, i když nevidíte konkrétní chybu související s grafickým programem.

  Pokud aktualizace nefunguje, můžete dokonce zkusit vrátit ovladač grafické karty zpět.


 4. Přeinstalujte program, který používá soubor nvcpl.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL nvcpl.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor nvcpl.dll, pokud je to možné.

 5. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby nvcpl.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba nvcpl.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.


 6. Vrátit zpět ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby nvcpl.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor nvcpl.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.


 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby nvcpl.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory nvcpl.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.


 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s nvcpl.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru nvcpl.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu nvcpl.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby nvcpl.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.


 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby nvcpl.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.