Jak opravit chybu Pdh.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Pdh.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru pdh DLL.

V některých případech mohou chyby pdh.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva pdh.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který může soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Pdh.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby pdh.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby pdh.dll:

 • Pdh.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen pdh.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] pdh.dll
 • Soubor pdh.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: pdh.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Pdh.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows, nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby pdh.dll je důležitá informace, která vám při řešení problému pomůže.

Jak opravit chyby Pdh.dll

Nestahujte soubor pdh.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru pdh.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě pdh.dll.

 1. Obnovte pdh.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru pdh.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor pdh.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit program pdh.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru pdh.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého systému. Některé chyby pdh.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba pdh.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba pdh.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor pdh.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL pdh.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor pdh.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s pdh.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor pdh.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor pdh.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby pdh.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru pdh.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor pdh.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby pdh.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory pdh.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s pdh.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru pdh.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu pdh.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby pdh.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby pdh.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.