Jak opravit chybu Netapi32.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Netapi32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL netapi32.

V některých případech mohou chyby netapi32.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva netapi32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který může soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Netapi32.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby netapi32.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby netapi32.dll.

 • Netapi32.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože netapi32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] netapi32.dll
 • Soubor netapi32.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: netapi32.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy Netapi32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Netapi32.dll

Nestahujte soubor netapi32.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii netapi32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě netapi32.dll.

 1. Obnovte soubor netapi32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru netapi32.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor netapi32.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit netapi32.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie netapi32.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby netapi32.dll mohou souviset s virem nebo jinou škodlivým softwarem v počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba netapi32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.


 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba netapi32.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.


 4. Přeinstalujte program, který používá soubor netapi32.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL netapi32.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor netapi32.dll, pokud je to možné.


 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s netapi32.dll. Pokud se vám například při přehrávání 32D videohry zobrazuje chyba „Soubor netapi3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor netapi32.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.


 6. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby netapi32.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.


 7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru netapi32.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.


 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor netapi32.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.


 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby netapi32.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.


 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory netapi32.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.


 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s netapi32.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru netapi32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.


 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu netapi32.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby netapi32.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.


 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby netapi32.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.