Jak opravit chybu Msxml3.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chybové zprávy Msxml3.dll se mohou objevit při používání určitých programů, při spuštění systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Zde jsou některé běžné způsoby, jak byste mohli vidět chyby msxml3.dll:

 • Msxml3.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože msxml3.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] msxml3.dll
 • Soubor msxml3.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: msxml3.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Informace v tomto článku platí pro všechny operační systémy Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Příčiny Msxml3.dll chyb

Chyby Msxml3.dll jsou způsobeny odstraněním nebo poškozením souboru msxml3 DLL. Chyby Msxml3.dll mohou být způsobeny problémy s registrem Windows, problémem s počítačovým virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selháním hardwaru.

Nestahujte msxml3.dll z webu pro stahování DLL. Pokud potřebujete kopii souboru msxml3.dll, získejte jej z původního, legitimního zdroje.

Jak opravit chyby Msxml3.dll

Zkuste tato řešení, dokud nebude problém vyřešen:

Možná nebudete muset spustit systém Windows v nouzovém režimu, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě msxml3.dll.

 1. Stáhněte a nainstalujte MSXML 3.0 od společnosti Microsoft. Stáhněte si vývojovou sadu MSXML a nainstalujte ji do počítače a nahraďte chybějící soubor msxml3.dll.

  Existuje několik verzí analyzátoru Microsoft XML (MSXML), ale v3.0 je jediná, která poskytuje soubor msxml3.dll.

 2. Obnovte koš. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor msxml3.dll, můžete obnovit smazaný soubor z koše. Pokud jste již koš vyprázdnili, můžete pomocí odstraněného souboru obnovit software pro obnovu dat.

  Obnovený soubor msxml3.dll obnovte, pouze pokud víte, že jste jej smazali sami.

 3. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu. Chyba msxml3.dll, kterou vidíte, může souviset s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor DLL. Chcete-li tuto možnost vyloučit, vyhledejte ve svém počítači malware.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba msxml3.dll byla způsobena nedávnými změnami důležitého souboru nebo konfigurace, použijte nástroj Obnovení systému Windows k obnovení počítače se systémem Windows.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor msxml3.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě msxml3.dll, měla by chybějící soubor nahradit přeinstalování softwaru.

 6. Nainstalujte aktualizace systému Windows. Některé aktualizace Service Pack a opravy obsahují důležité aktualizace pro soubory DLL v počítači, proto zkontrolujte a nainstalujte aktualizace systému Windows.

 7. Oprava systému Windows. Proveďte opravu při spuštění systému Windows a obnovte všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 8. Vyčistěte registr Windows. Pomocí bezplatného programu Windows Registry Cleaner odstraňte neplatné položky registru msxml3.dll, které mohou způsobit chybu.

 9. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Provést čistá instalace systému Windows jako poslední možnost, počínaje novou kopií operačního systému.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku.

 10. Spustit Kontrola souborů. Pomocí příkazu SFC / Scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru msxml3.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 11. Aktualizujte ovladače hardwaru. Aktualizujte ovladače pro hardwarová zařízení, která mohou souviset s msxml3.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazí chyba „msxml3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

 12. Vraťte ovladače zpět. Pokud chyba msxml3.dll začala po aktualizaci konkrétního hardwarového zařízení, vrátit ovladače zařízení na starší verzi.

 13. Vyzkoušejte a vyměňte hardware. Ke kontrole chyb DLL souvisejících s hardwarem použijte bezplatný nástroj pro testování paměti nebo program pro testování pevného disku. Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk nebo odneste počítač k profesionální opravě počítače.

  Maritsa Patrinos / Lifewire