Jak opravit chybu Xinput9_1_0.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Problémy s Xinput9_1_0.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor xinput9_1_0.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby xinput9_1_0 DLL se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Jakýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn xinput9_1_0.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Xinput9_1_0.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby xinput9_1_0.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Níže je uvedeno několik běžnějších konkrétních chybových zpráv xinput9_1_0.dll:

 • Soubor xinput9_1_0.dll chybí
 • Xinput9_1_0.DLL nebyl nalezen
 • Soubor xinput9_1_0.dll nebyl nalezen
 • Xinput9_1_0.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.

Chyby Xinput9_1_0.dll se obvykle objevují při spuštění hry nebo jiného softwarového programu.

Jak opravit chyby Xinput1_3.dll

Nestahujte soubor DLL xinput9_1_0.dll jednotlivě z jakéhokoli webu pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli soubor xinput9_1_0.dll, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba xinput9_1_0.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu xinput9_1_0.dll nenalezena.

  Stejný instalační balíček DirectX podporuje všechny Windows 10, 8, 7, Vista, XP atd. Nainstaluje jakýkoli soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9, který je v této verzi systému Windows potřebný a podporovaný.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu xinput9_1_0.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát s programovými soubory, které fungují s xinput9_1_0.dll, a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor xinput9_1_0.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit vaši chybu xinput9_1_0.dll, zkuste extrahovat xinput9_1_0.dll jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejčastější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty v počítači tento problém DirectX opravit.