Jak opravit chybu Hid.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Hid.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození skrytého souboru DLL.

V některých případech mohou chyby souboru hid.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva hid.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Hid.dll

Existuje několik způsobů, jak mohou být chybové zprávy hid.dll formulovány v závislosti na příčině problému. Zde jsou některé běžné chyby hid.dll:

 • Hid.dll nebyl nalezen
 • Soubor hid.dll chybí.
 • Start této aplikace se nezdařil, protože soubor hid.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] hid.dll
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: hid.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].
 • C: Windows system32 HID.DLL není navržen pro spuštění v systému Windows nebo obsahuje chybu.

Chybové zprávy Hid.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Všimněte si, v jakém okamžiku se vaše chyba hid.dll objeví, je důležitá informace, která vám pomůže při odstraňování problémů.

Jak opravit chyby Hid.dll

Nestahujte soubor hid.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru hid.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě hid.dll.

 1. Obnovte soubor hid.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru hid.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor hid.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete soubor hid.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru hid.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Prohledejte celý počítač, zda neobsahuje viry a další malware. Některé chyby hid.dll mohou souviset s nějakým druhem napadení škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL.

  Je dokonce možné, že chyba hid.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Spusťte příkaz sfc / scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru hid.dll.

  Naštěstí soubor hid.dll poskytuje společnost Microsoft alespoň v některých verzích systému Windows, takže by jej měl obnovit nástroj Kontrola systémových souborů (příkaz sfc).

  Toto je nejpravděpodobnější řešení chybějící nebo nenalezené chyby hid.dll. Poté, co se ujistíte, že váš počítač není napaden malwarem, vynaložte veškeré úsilí, abyste tento krok dokončili.

 4. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor hid.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba hid.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace a kontrola systémových souborů nepomohla, měl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 6. Přeinstalujte program, který používá soubor hid.dll. Pokud se při používání konkrétního programu vyskytne chyba DLL hid.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Tento krok je nejužitečnější k nahrazení souborů DLL, které nedodává společnost Microsoft, ale mohl by vám pomoci s problémem s hid.dll, pokud tento program poskytuje také kopii souboru a předchozí návrhy řešení potíží nebyly úspěšné.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s hid.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor hid.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor hid.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 8. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby hid.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se souborem hid.dll nejsou úspěšné, mělo by obnovení, spuštění opravy nebo instalace opravy (v závislosti na verzi systému Windows) obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s hid.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru hid.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jen pro případ, že by se ukázalo být užitečné, a v takovém případě byste se mohli vyhnout obtížnějším možnostem testování a možnosti poslední instance níže.

 11. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače jsou relativně snadno testovatelné a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které způsobí chyby hid.dll, protože selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace vymaže vše a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu hid.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Aby bylo jasno, všechna data na jednotce, na které máte nainstalován Windows, budou během čisté instalace smazána, takže pokud je to možné, nezapomeňte si zálohovat důležité soubory. Je zřejmé, že jste provedli všechny možné pokusy o opravu chyby hid.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto, než provedete čistou instalaci.

 13. Odstraňte problém s neznámým hardwarovým problémem, pokud chyby hid.dll přetrvávají. Čistá instalace systému Windows je nový začátek na straně softwaru při řešení potíží. Bohužel, pokud to nefungovalo, váš problém s DLL musí souviset s hardwarem.