Jak opravit chybu Opengl.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Opengl.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL opengl.

V některých případech mohou chyby opengl.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva opengl.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Opengl.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby opengl.dll mohou objevit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby opengl.dll.

 • Opengl.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože opengl.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] opengl.dll
 • Soubor opengl.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: opengl.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy Opengl.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby opengl.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Opengl.dll

Nestahujte opengl.dll z webové stránky "DLL download". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Potřebujete-li kopii opengl.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě opengl.dll.

 1. Obnovte opengl.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru opengl.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor opengl.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit soubor opengl.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru opengl.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby opengl.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba opengl.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba opengl.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor opengl.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL opengl.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor opengl.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s opengl.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor opengl.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

 6. Vrátit zpět ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby opengl.dll.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor opengl.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

  Systém Windows byste měli aktualizovat všemi relevantními aktualizacemi, i když není soubor opengl.dll dostupný prostřednictvím služby Windows Update. Je možné, že aktualizace, která dosud není nainstalována, je nutná, aby opengl.dll fungoval správně.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby opengl.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se souborem jednotlivé soubory opengl.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s opengl.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru opengl.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme použít čističe registru, ale jsou zde zahrnuty jako možnost jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu opengl.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Před provedením čisté instalace se ujistěte, že jste se co nejlépe pokusili opravit chybu opengl.dll pomocí kroku odstraňování problémů.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby opengl.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.