Jak opravit chybu Msxml4.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Msxml4.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL msxml4.

V některých případech mohou chyby msxml4.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva msxml4.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Msxml4.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby msxml4.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby msxml4.dll.

 • Msxml4.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože msxml4.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] msxml4.dll
 • Soubor msxml4.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: msxml4.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy Msxml4.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby msxml4.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Msxml4.dll

Nestahujte msxml4.dll z webové stránky "DLL download". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Potřebujete-li kopii msxml4.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě msxml4.dll.

 1. Obnovte msxml4.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru msxml4.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali msxml4.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit msxml4.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru msxml4.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Stáhněte si a nainstalujte MSXML 4.0 SP3 z Microsoftu. Vybrat msxml.msi na otázku, který soubor stáhnout.

  Toto je zdrojový soubor DLL a měl by být jediným místem, kde si stáhnete soubor msxml4.dll.

  MSXML 4.0 není nejnovější verzí MSXML, ale je to program nezbytný k nahrazení chybějícího nebo poškozeného souboru msxml4.dll. Například MSXML 6.0, i když je novější než v4.0, je nezbytně nutný, pokud se vám zobrazují chyby týkající se msxml6.dll.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor msxml4.dll, pokud je to možné.


 3. Přeinstalujte program, který používá soubor msxml4.dll. Pokud chyba DLL msxml4.dll není vyřešena po instalaci MSXML, další nejlepší možností je přeinstalovat program, který vám dává chybovou zprávu msxml4.dll.

  MSXML vloží soubor msxml4.dll do podsložky uvnitř složky C: Windows . Pokud program, který potřebuje tento soubor DLL, jej v dané složce konkrétně nevyhledává, pak by přeinstalování mělo překonfigurovat program tak, aby buď nainstaloval novou verzi msxml4.dll, nebo jej zkopíroval ze složky Windows. Jinými slovy, neprovádějte tento krok, aniž byste nejprve vyzkoušeli krok 2.

 4. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého systému. Některé chyby msxml4.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba msxml4.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.


 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba msxml4.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.


 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s msxml4.dll. Pokud se vám například při přehrávání 4D videohry zobrazuje chyba „Soubor msxml3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor msxml4.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.


 7. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby msxml4.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.


 8. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru msxml4.dll. Protože tato DLL je soubor Microsoft, může jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor msxml4.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby msxml4.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.


 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory msxml4.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.


 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s msxml4.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru msxml4.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Jsou zde zahrnuty jako možnost jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.


 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu msxml4.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby msxml4.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.


 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby msxml4.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.