Jak opravit chybu Msvbvm60.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Msvbvm60.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL msvbvm60.

V některých případech mohou chyby msvbvm60.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva msvbvm60.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Msvbvm60.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby msvbvm60.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby msvbvm60.dll.

 • Msvbvm60.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože msvbvm60.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] msvbvm60.dll
 • Soubor msvbvm60.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: msvbvm60.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy Msvbvm60.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby msvbvm60.dll je důležitá informace, která bude užitečná při řešení problému.

Jak opravit chyby Msvbvm60.dll

Nestahujte msvbvm60.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii msvbvm60.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě msvbvm60.dll.

 1. Obnovte msvbvm60.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru msvbvm60.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali msvbvm60.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete obnovit msvbvm60.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru msvbvm60.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Stáhněte si balíček Redistribuce za běhu Visual Basic 6.0 od společnosti Microsoft. Po instalaci této sady run-time VB6 by měla být msvbvm60.dll obnovena do původního umístění.

  Snažte se tento krok dokončit. Tento program je oficiálním zdrojem souboru msvbvm60.dll, takže by měl opravit všechny chyby DLL související s tímto souborem.

 3. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru msvbvm60.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.


 4. Přeinstalujte program, který používá soubor msvbvm60.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL msvbvm60.dll, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

  Dokončení kroku 2 by mělo stačit k umístění souboru msvbvm60.dll tam, kde to musí být, ale některé programy mohou vyžadovat, aby soubor DLL existoval v jiné složce, než kam jej instalátor VB6 umístí. To by mělo vyřešit přeinstalování softwaru, který potřebuje msvbvm60.dll.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s msvbvm60.dll. Pokud se vám například při přehrávání 60D videohry zobrazuje chyba „Soubor msvbvm3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor msvbvm60.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby msvbvm60.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba msvbvm60.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 7. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba msvbvm60.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, může problém vyřešit Obnovení systému.


 8. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby msvbvm60.dll.


 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor msvbvm60.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.


 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby msvbvm60.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.


 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory msvbvm60.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.


 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s msvbvm60.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru msvbvm60.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme použití čističů registru, ale tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.


 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu msvbvm60.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby msvbvm60.dll pomocí kroku řešení potíží před tímto.

 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud jakékoli chyby msvbvm60.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.