Jak opravit chybu D3dx9_37.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Problémy s souborem D3dx9_37.dll jsou tak či onak způsobeny jediným problémem - problém nějakého druhu s Microsoft DirectX.

Soubor d3dx9_37.dll je jedním z mnoha podobných souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX používá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3dx9_37.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_37.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby D3dx9_37.dll

Chyby D3dx9_37.dll se mohou ve vašem počítači objevit několika způsoby. Zde je uvedena řada běžnějších chybových zpráv d3dx9_37.dll:

 • D3DX9_37.DLL nebyl nalezen
 • D3dx9_37.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit
 • Soubor d3dx9_37.dll nebyl nalezen
 • Soubor d3dx9_37.dll chybí
 • D3DX9_37.DLL chybí. Vyměňte D3DX9_37.DLL a zkuste to znovu

Chybová zpráva d3dx9_37.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale nejčastěji se vyskytuje ve videohrách, jako když je hra poprvé spuštěna.

V neherních programech se chyba d3dx9_37.dll může objevit před použitím určitých pokročilých grafických funkcí programu nebo při prvním spuštění programu.

Některé běžné programy a hry, o nichž je známo, že generují chyby d3dx9_37.dll, zahrnují ipanels, GRID, Utherverse, Hard to be a God a další.

Jak opravit chyby D3dx9_37.dll

V žádném případě nestahujte soubor DLL d3dx9_37.dll jednotlivě z libovolného webu pro stahování DLL. "Existuje několik různých důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli d3dx9_37.dll z jednoho z těchto webů pro stahování DLL jej odeberte odkudkoli a pokračujte v následujících krocích.


 1. Pokud jste tak ještě neučinili, restartujte počítač. Chyba d3dx9_37.dll může být jednorázovým problémem a jednoduché restartování ji může úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Upgradování na nejnovější verzi DirectX často opraví chybu d3dx9_37.dll nenalezena.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista a XP. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dx9_37.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Se soubory v programu, které interagují s d3dx9_37.dll, se mohlo něco stát a přeinstalace by se mohla o problém postarat.

 5. Obnovte soubor d3dx9_37.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky nepomohly vyřešit chybu d3dx9_37.dll, zkuste jednotlivě extrahovat soubor d3dx9_37.dll z balíčku DirectX.


 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejčastější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty v počítači tento problém DirectX opravit.