Jak opravit chybu Vcomp.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Vcomp.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL vcomp.

V některých případech mohou chyby vcomp.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva vcomp.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Vcomp.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby vcomp.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby vcomp.dll:

 • Vcomp.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože vcomp.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] vcomp.dll
 • Soubor vcomp.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: vcomp.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Vcomp.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby vcomp.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Vcomp.dll

Nestahujte soubor vcomp.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii vcomp.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě vcomp.dll.

 1. Stáhněte si aktualizaci zabezpečení MFC Microsoft Visual C ++ 2005 Service Pack 1 Redistributable Package a spusťte ji. Tím nahradíte / obnovíte vcomp.dll nejnovější kopií poskytnutou společností Microsoft.

  Pro tuto aktualizaci máte od společnosti Microsoft k dispozici několik možností stažení na základě verze systému Windows, kterou jste nainstalovali - x86 (32bitová) nebo x64 (64bitová). Viz Používám 32bitovou nebo 64bitovou verzi systému Windows? o pomoc, pokud si nejste jisti, co si vybrat.

  Snažte se tento krok dokončit. Použití této aktualizace je téměř vždy řešením chyb vcomp.dll.

 2. Obnovte vcomp.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru vcomp.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor vcomp.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete obnovit soubor vcomp.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru vcomp.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 3. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby vcomp.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba vcomp.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba vcomp.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který produkuje chybu vcomp.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba vcomp.dll, může přeinstalování tohoto programu pomoci.

 6. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor vcomp.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 7. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby vcomp.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 8. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží s jednotlivými soubory vcomp.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 9. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s vcomp.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru vcomp.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme použití čističů registru, ale tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.

 10. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu vcomp.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby vcomp.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 11. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby vcomp.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.