Jak opravit chybu D3dx9_42.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Problémy s D3dx9_42.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor d3dx9_42 DLL je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3dx9_42.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Lifewire

Existuje několik způsobů, jak se chyby d3dx9_42.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Zde je několik běžnějších konkrétních:

D3dx9_42.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit
D3dx9_42.DLL nebyl nalezen
Soubor d3dx9_42.dll nebyl nalezen
Program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí d3dx9_42.dll. Zkuste tento problém vyřešit přeinstalováním programu.
Soubor d3dx9_42.dll chybí

Chyby D3dx9_42.dll se objevují při spuštění hry nebo jiného softwarového programu, takže se mohou vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, jako je Maya od společnosti Autodesk nebo jakýkoli jiný softwarový program. Chyby DLL d3dx9_42 se však nejčastěji vyskytují při pokusu o hraní videoher.

Některé příklady videoher, o kterých je známo, že vykazují chybu d3dx9_42.dll, když je problém s DirectX, zahrnují Sid Meier's Civilization V, ArcheAge, State of Decay, Batman, The Lord of the Rings Online, Need for Speed ​​Hot Pursuit 2011, The Legend of Pirates Online, F1 2010, Street Fighter a Assassin's Creed: Brotherhood.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_42.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby D3dx9_42.dll

Nestahujte soubor d3dx9_42.dll jednotlivě z žádné stránky pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli soubor DLL d3dx9_42 z jednoho z těchto webů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 1. Pokud jste tak ještě neučinili, restartujte počítač.

  Chyba d3dx9_42.dll může být náhoda a stejně jako mnoho jiných problémů s počítačem by ji jednoduchý restart mohl úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dx9_42.dll nebyla nalezena.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista, XP a dalších. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dx9_42.dll, kterou dostáváte, podívejte se na instalační program DirectX na DVD nebo CD s hrami nebo aplikacemi (může se to jmenovat dxsetup nebo něco podobného). Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s d3dx9_42.dll, a přeinstalace by mohla stačit.

  Někdy standardní průvodce odinstalací u některých programů a her neodstraní každou stopu souborů programu z jednotky a registru, což může způsobovat další problémy nebo znemožňovat správné pozdější použití DLL. Zkuste místo toho použít bezplatný program pro odinstalování, abyste se ujistili, že je vše smazáno.

 5. Obnovte soubor d3dx9_42.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu d3dx9_42.dll, zkuste jednotlivě extrahovat d3dx9_42.dll z balíčku ke stažení DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejčastější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty v počítači tento problém DirectX opravit.