Jak opravit chybu Comctl32.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Comctl32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL comctl32. V některých případech mohou chyby comctl32.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Soubor comctl32.dll je soubor, který představuje knihovnu Common Control v systému Windows.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby comctl32.dll zobrazit ve vašem počítači. Mezi běžné způsoby, jak je můžete vidět, patří:

Comctl32.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože comctl32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] comctl32.dll
Soubor comctl32.dll chybí a nelze spustit [APLIKACE]
Chybí požadovaný komponent: comctl32.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Comctl32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby comctl32.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva comctl32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Comctl32.dll

Nestahujte comctl32.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii comctl32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě comctl32.dll.

 1. Obnovte comctl32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru comctl32.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor comctl32.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete soubor comctl32.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru comctl32.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby comctl32.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba comctl32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba comctl32.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru comctl32.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů být schopen obnovit.

  Další informace o souboru comctl32.dll si můžete přečíst na stránce About Common Controls společnosti Microsoft, ale není tam nic, co by bylo velmi užitečné při řešení problémů s tím, že chybí nebo se zobrazuje v chybové zprávě.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s comctl32.dll. Pokud se vám například při přehrávání 32D videohry zobrazuje chyba „Soubor comctl3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor comctl32.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - byl to jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby comctl32.dll.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor comctl32.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby comctl32.dll, protože selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory comctl32.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s comctl32.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru comctl32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu comctl32.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby comctl32.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud jakékoli chyby comctl32.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.