Jak opravit chyby kódu 19 v systému Windows

Chyba kódu 19 je jedním z několika chybových kódů Správce zařízení. Je to způsobeno jedním nebo více problémy s částmi registru Windows, které obsahují ovladače a další informace o konkrétním hardwarovém zařízení.

Chyba kódu 19 se téměř vždy zobrazí jedním z následujících dvou způsobů:

Systém Windows nemůže toto hardwarové zařízení spustit, protože jeho konfigurační informace (v registru) jsou neúplné nebo poškozené. Chcete-li tento problém vyřešit, měli byste odinstalovat a znovu nainstalovat hardwarové zařízení. (

Systém Windows nemůže toto hardwarové zařízení spustit, protože jeho konfigurační informace (v registru) jsou neúplné nebo poškozené. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete nejprve zkusit spustit Průvodce řešením problémů. Pokud to nefunguje, měli byste odinstalovat a znovu nainstalovat hardwarové zařízení. (

Podrobnosti o chybových kódech Správce zařízení, jako je Kód 19, jsou k dispozici v oblasti Stav zařízení ve vlastnostech zařízení.

Chybové kódy Správce zařízení jsou exkluzivní pro Správce zařízení. Pokud uvidíte chybu Code 19 jinde ve Windows, je pravděpodobné, že se jedná o kód systémové chyby, který byste neměli řešit jako problém se Správcem zařízení.

Chyba kódu 19 se může vztahovat na jakékoli hardwarové zařízení ve Správci zařízení, ale většina chyb kódu 19 se objeví na optických jednotkách, jako jsou jednotky DVD a CD, zařízení USB a klávesnice.

Chyby kódu 19 lze také vidět v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a dalších.


Jak opravit chybu kódu 19

 1. Pokud jste to ještě neudělali, restartujte počítač. Vždy existuje vzdálená možnost, že chyba kódu 19, kterou vidíte, byla způsobena náhodným nebo dočasným problémem. Pokud ano, může kód 19 opravit jednoduché restartování.

 2. Nainstalovali jste zařízení nebo provedli změnu ve Správci zařízení těsně předtím, než jste si všimli kódu 19? Pokud ano, je velmi možné, že provedená změna způsobila chybu kódu 19. Pokud je to možné, zrušte změnu, restartujte počítač a poté znovu zkontrolujte, zda nedošlo k chybě kódu 19.

  V závislosti na provedených změnách mohou některá řešení zahrnovat:

  • Odebrání nebo změna konfigurace nově nainstalovaného zařízení
  • Obrácení provedených změn registru
  • Vrácení ovladače zpět na verzi před aktualizací
 3. Odstraňte hodnoty registru UpperFilters a LowerFilters. Běžnou příčinou chyb kódu 19 je poškození dvou hodnot registru v klíči registru DVD / CD-ROM třídy klíče.

  Odstranění podobných hodnot v registru systému Windows může být také opravou chyby kódu 19, která se objeví na jiném hardwarovém zařízení než na jednotce DVD / CD. Výše uvedený odkaz na horní filtry / dolní filtry vám ukáže, co musíte udělat.

 4. Odinstalujte iTunes pomocí Ovládacích panelů nebo pomocí odinstalačního programu. I když to může znít trochu drasticky, iTunes jsou příčinou dostatku chyb kódu 19, aby se dostaly do tohoto průvodce řešením problémů.

  Pokud odebrání iTunes funguje, můžete ho zkusit nainstalovat znovu od začátku, což problém nemusí vždy znovu představit.

 5. Přeinstalujte ovladače zařízení. Pravděpodobným řešením tohoto problému je odinstalování a opětovná instalace ovladačů zařízení, u kterého došlo k chybě kódu 19.

  Správná přeinstalování ovladače, jak je uvedeno v pokynech výše uvedených, není totéž jako aktualizace ovladače. Kompletní přeinstalace ovladače zahrnuje odebrání aktuálně nainstalovaného ovladače a následné povolení systému Windows znovu nainstalovat ovladač od nuly.

 6. Aktualizujte ovladače zařízení. Problém můžete vyřešit instalací nejnovějších ovladačů dodaných výrobcem pro zařízení s chybou Code 19. Pokud aktualizace ovladačů vyřeší chybu kódu 19, pravděpodobně to znamená, že došlo k nějakému problému s ovladači, které systém Windows ukládal a které jste znovu nainstalovali v předchozím kroku.

 7. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit ovladače zařízení a konfigurace registru zpět do stavu před chybou kódu 19. Ujistěte se, že jste vybrali bod obnovení z data a času, než víte nebo máte podezření, že se poprvé objevila chyba kódu 19.

 8. Zakažte jakékoli hardwarové zabezpečení zařízení. Systém Windows mohl nahlásit chybu kódu 19 na zařízení, jako je externí pevný disk, pokud byl disk dříve zabezpečen pomocí hesla.

 9. Vyměňte hardware. Jako poslední možnost možná budete muset vyměnit hardware, který obsahuje chybu Code 19.

  Je také možné, že zařízení není kompatibilní s touto verzí systému Windows. Pro jistotu můžete zkontrolovat Windows HCL.

  Pokud jste zjistili, že hardware nemůže být příčinou této chyby Code 19, můžete zkusit opravit instalaci systému Windows. Pokud to nefunguje, zkuste čistou instalaci systému Windows. Nedoporučujeme provádět žádnou z těchto drastických možností, než se pokusíte vyměnit hardware, ale možná budete muset, pokud nemáte jiné možnosti.

 10. Vaše chyba kódu 19 by nyní měla být vyřešena.