Jak opravit chyby Hal.dll v systému Windows 7, 8, 10 a Vista

Chyby Hal.dll v systémech Windows 7, Windows 8, Windows 10 a Windows Vista se mohou objevit jedním z několika různých způsobů:

 • Systém Windows nelze spustit, protože chybí nebo je poškozen následující soubor: C: Windows system32 hal.dll. Znovu nainstalujte kopii výše uvedeného souboru.
 • Nelze najít Windows System32 hal.dll
 • C: Windows System32 Hal.dll chybí nebo je poškozený: Znovu nainstalujte kopii výše uvedeného souboru.

Chyby Hal.dll se zobrazují vždy krátce po spuštění počítače, ale před úplným spuštěním systému Windows.

Chyby Hal.dll v systému Windows XP jsou obvykle způsobeny jinými problémy než v novějších verzích systému Windows. Místo toho se prosím podívejte na Jak opravit chyby Hal.dll v systému Windows XP.

Od ledna 2020 společnost Microsoft již nepodporuje Windows 7. Doporučujeme upgradovat na Windows 10, abyste mohli i nadále dostávat aktualizace zabezpečení a technickou podporu.


Příčina chyb Hal.dll

Modrá obrazovka smrti (BSOD) ve Windows 8.

Je zřejmé, že problém se souborem hal.dll DLL může být hlavní příčinou chyby hal.dll, například pokud byl soubor poškozen nebo odstraněn.

Další možnou příčinou je poškozený pevný disk, ale ve většině případů, které jsme viděli v systémech Windows 10, Windows 8, Windows 7 a Windows Vista, chybí chyby hal.dll, jsou způsobeny problémy s hlavním zaváděcím kódem.

Jak opravit chyby Hal.dll v systému Windows 7, 8, 10 a Vista

Tento problém se týká všech edic Windows 10, Windows 8, Windows 7 a Windows Vista, včetně 32bitových i 64bitových verzí těchto operačních systémů.

 1. Restartovat váš počítač. I když to není příliš pravděpodobné, chyba hal.dll mohla být způsobena dočasným problémem, o který by se mohl postarat restart. Stojí to za zkoušku.

  Vzhledem k tomu, že chyby hal.dll se objevují před úplným spuštěním systému Windows, pravděpodobně nebudete moci správně restartovat počítač. Místo toho budete bohužel muset vynutit restart. Nápovědu najdete v části Jak restartovat cokoli.

 2. Zkontrolujte spouštěcí sekvenci v systému BIOS. Pokud je systém BIOS nakonfigurován tak, aby pořadí spouštění nejprve obsahovalo jiný pevný disk než ten, na kterém je nainstalována obvykle používaná kopie systému Windows, může to být problém.

  Pokud jste nedávno nainstalovali interní pevný disk, připojili externí pevný disk, provedli změny v systému BIOS nebo provedli aktualizaci systému BIOS, nezapomeňte této možnosti věnovat náležitou pozornost!

 3. Proveďte opravu při spuštění. Proces opravy při spuštění v systému Windows 7 a Vista je automatizovaný nástroj pro opravu systému Windows při spuštění a často vyřeší problémy hal.dll způsobené poškozením samotného souboru hal.dll.

 4. Aktualizujte spouštěcí kód svazku tak, aby používal BOOTMGR. Pokud je spouštěcí kód svazku poškozen nebo je nakonfigurován pro jiného správce spouštění než BOOTMGR, může se zobrazit chyba, že chybí hal.dll.

  Problém se spouštěcím kódem svazku je nejčastější příčinou chyb hal.dll ve Windows 7, 8, 10 nebo Vista. Důvod, proč jej vypisujeme jako čtvrtý krok při řešení potíží, je ten, že první tři jsou tak jednoduché. Pokud vám však práce s pokročilými nástroji v systému Windows vyhovuje, neváhejte a dejte tomu první šanci.

 5. Vyzkoušejte pevný disk. V tomto okamžiku je možné, že problém může souviset s hardwarem.

  Vyměňte pevný disk, pokud test provedený na pevném disku selže, a poté na nový disk znovu nainstalujte Windows 10, 8, 7 nebo Vista.

 6. Dokončete čistou instalaci systému Windows. Tento způsob instalace systému Windows zcela vymaže vše na vašem pevném disku a nainstaluje novou kopii systému Windows.

  Čistá instalace opraví jakoukoli softwarovou (korupci atd.) Příčinu jakékoli chyby hal.dll, kterou vidíte, ale je to něco, co byste měli dělat, pouze pokud jste si jisti, že váš pevný disk fyzicky funguje správně a máte vyzkoušel všechny ostatní řešení problémů se softwarem.

 7. Nic nefunguje? Podívejte se, jak mohu opravit tento počítač? pro úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, co potřebujete, včetně výpočtu nákladů na opravu, vyřazení souborů, výběru opravárenské služby a mnohem více.


Leave a Comment