Jak opravit chyby kódu 37 v systému Windows

Chyba kódu 37 je jedním z několika chybových kódů Správce zařízení, což v podstatě znamená, že ovladač nainstalovaný pro hardwarové zařízení nějakým způsobem selhal.

Chyba kódu 37 se téměř vždy zobrazí následujícím způsobem:

Systém Windows nemůže inicializovat ovladač zařízení pro tento hardware. (Kód 37)

Podrobnosti o chybových kódech Správce zařízení, jako je Kód 37, jsou k dispozici v oblasti Stav zařízení ve vlastnostech zařízení: Jak zobrazit stav zařízení ve Správci zařízení.

Chybové kódy Správce zařízení jsou exkluzivní pro Správce zařízení. Pokud uvidíte chybu Code 37 jinde ve Windows, je pravděpodobné, že se jedná o kód systémové chyby, který byste neměli řešit jako problém se Správcem zařízení.

Chyba kódu 37 se může vztahovat na jakékoli hardwarové zařízení ve Správci zařízení. Většina chyb kódu 37 se však objevuje na optických jednotkách, jako jsou jednotky Blu-ray, DVD a CD, a také na grafických kartách a zařízeních USB.

U některého z operačních systémů společnosti Microsoft se mohla vyskytnout chyba Správce zařízení Code 37, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a dalších.


Jak opravit chybu kódu 37

 1. Restartujte počítač, pokud jste jej již po restartu chyby Code 37 alespoň jednou nerestartovali.

  Je možné, že chyba Kód 37, kterou vidíte, byla způsobena dočasným problémem s hardwarem. Pokud ano, může být vše, co potřebujete k opravě, restartování počítače.

 2. Nainstalovali jste zařízení nebo provedli změnu ve Správci zařízení těsně předtím, než se objevila chyba kódu 37? Pokud ano, je vysoce pravděpodobné, že provedená změna způsobila chybu.

  Pokud je to možné, vráťte změnu zpět, restartujte počítač a znovu zkontrolujte, zda nedošlo k chybě kódu 37.

  V závislosti na provedených změnách mohou některá řešení zahrnovat:

  • Odebrání nebo změna konfigurace nově nainstalovaného zařízení
  • Vrácení ovladače zpět na verzi před aktualizací
  • Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny související se Správcem zařízení
 3. Odstraňte hodnoty registru UpperFilters a LowerFilters. Jednou častou příčinou chyb kódu 37 je poškození dvou hodnot registru v klíči registru DVD / CD-ROM třídy klíče.

  Odstranění podobných hodnot v registru systému Windows může být také řešením chyby kódu 37, která se objeví na jiném zařízení než na jednotce Blu-ray, DVD nebo CD. Výukový program UpperFilters / LowerFilters propojený výše vám ukáže přesně to, co musíte udělat.

 4. Pokud se při používání zařízení USB zobrazí chyba kódu 37, vyzkoušejte jiný port USB.

  Pokud máte staré zařízení, mohlo by to fungovat pouze na pomalejším portu USB. V takovém případě - pokud má váš počítač oba - můžete zařízení vyměnit z rychlejšího portu jako 3.0 na pomalejší jako 2.0.

 5. Přeinstalujte ovladač zařízení. Další pravděpodobné řešení chyby kódu 37 je odinstalování a opětovná instalace ovladačů zařízení, zejména pokud se chyba zobrazuje na jiném zařízení než na jednotce BD / DVD / CD.

  Chcete-li to provést, otevřete Správce zařízení a poté klepněte pravým tlačítkem nebo klepněte a podržte na zařízení, přejděte do Řidič a vyberte Odinstalovat. Po dokončení použijte Akce > Prohledávání změn hardwaru možnost přinutit Windows hledat nové ovladače.

  Pokud zařízení USB generuje chybu kódu 37, odinstalujte všechna zařízení v kategorii hardwaru řadičů Universal Serial Bus ve Správci zařízení jako součást přeinstalování ovladače. To zahrnuje jakékoli velkokapacitní paměťové zařízení USB, hostitelský řadič USB a kořenový rozbočovač USB.

  Správná přeinstalování ovladače není totéž jako pouhá aktualizace ovladače. Úplná přeinstalace ovladače zahrnuje úplné odebrání aktuálně nainstalovaného ovladače a následné spuštění systému Windows znovu od začátku.

 6. Aktualizujte ovladače zařízení. Instalace nejnovějších ovladačů pro zařízení s chybou Code 37 je další možnou opravou.

  Pokud používáte 64bitovou verzi systému Windows, ujistěte se, že instalujete příslušný 64bitový ovladač dodaný výrobcem. To je vždy důležité, ale pokud tak neučiníte, může to být příčinou problému s kódem 37, proto jsme jej chtěli zavolat sem.

  Zjistěte, zda používáte 32bitovou nebo 64bitovou verzi systému Windows. Tyto informace budete potřebovat. Pokud je váš počítač mladší než 5 let, pravděpodobně používáte 64bitový systém Windows.

 7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker vyhledejte a případně vyměňte chybějící nebo poškozené soubory systému Windows.

  Někteří uživatelé nahlásili problémy s kódem 37, které nebylo možné vyřešit přeinstalováním ovladače, ale po spuštění nástroje Kontrola systémových souborů zmizely. To znamená, že alespoň některé chyby kódu 37 mohou být způsobeny problémy se samotným systémem Windows.

 8. Vyměňte hardware. Pokud žádný z předchozích řešení potíží nefunguje, možná budete muset vyměnit hardware, který obsahuje chybu Code 37.

  I když to není příliš pravděpodobné, je také možné, že zařízení není kompatibilní s vaší verzí systému Windows. To může být problém, pokud byl hardware s chybou Code 37 vyroben před mnoha lety nebo pokud je váš hardware novější, ale váš operační systém je starší než stará verze. Pokud si myslíte, že se vás to může týkat, můžete na kompatibilitu s Windows HCL odkazovat.

  Pokud jste si jisti, že samotný hardware není příčinou této konkrétní chyby kódu 37, můžete zkusit opravit instalaci systému Windows a poté čistou instalaci systému Windows, pokud oprava nefunguje. Nedoporučuji dělat ani jednu z nich, než zkusíte vyměnit hardware, ale mohou to být vaše jediné zbývající možnosti.

 9. Pokud jste opravili chybu kódu 37 pomocí metody, kterou výše nemáme, dejte nám prosím vědět. Chtěli bychom tuto stránku udržovat co nejaktuálnější.