Jak opravit chybu Wdf01000.sys v systému Windows

Vidět chybu wdf01000.sys v systému Windows může být frustrující. Oprava je však jednoduchá, jakmile pochopíte, proč se to stane. Zde je to, co je wdf01000.sys a jak jej opravit, když narazíte na chybu.

Tipy pro řešení potíží v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7.


Co je Wdf01000.sys?

Wdf01000.sys je ovladač pro Windows, součást toho, co Microsoft nazývá Windows Driver Framework. Když to funguje správně, neuvědomujete si, že se používá. Všichni současní uživatelé Windows 10, Windows 8 a Windows 7 pravděpodobně najdou ve svých systémech alespoň nějaký odkaz na soubor wdf01000.sys.

Jak způsobuje wdf01000.sys chyby?

Může to být z mnoha důvodů, včetně zastaralých ovladačů na starém zařízení, náhodného stažení malwaru a poškozených souborů. Navíc se tyto chyby mohou vyskytnout kdykoli, nejen při spouštění programu nebo připojování zařízení, nebo se mohou vyskytnout pouze při provádění konkrétních akcí.

I když existuje několik způsobů, jak lze chybu vypsat, wdf01000.sys je obvykle v textu výpisu nebo kódu chyby, citovaném na konci textu chyby.

Razvan Chisu / EyeEm / Getty Images


Jak opravit chyby wdf01000.sys

Ovladač wdf01000.sys je standardní software a prevence nebo oprava chyby je konzistentní ve všech verzích systému Windows.

  1. Použijte nástroj Obnovení systému. Obnovte počítač do předchozího bodu Obnovení systému a přeinstalujte veškerý nový software nebo ovladače, které jste přidali. Obnovením systému do dřívější doby můžete odstranit aktualizaci nebo kód, který chybu způsobil.
  2. Restartujte počítač. Nejprve odpojte všechna zařízení. Po restartování počítače znovu připojte každé zařízení, dokud se chyba neobnoví, a poté aktualizujte ovladače daného zařízení. To pomáhá izolovat ovladač, který chybu způsobil. I když může kontrola jednotlivých komponent trvat déle, mělo by vás to dostat přímo ke zdroji problému.
  3. Vyhledejte malware. Po dokončení skenování proveďte všechny požadované opravy. Malware může v počítači způsobit všechny chyby a problémy. Pravidelné hluboké skenování malwaru může také zabránit nebo zastavit mnoho problémů.
  4. Zkontrolujte poškozené nebo zastaralé ovladače. Pomocí Správce zařízení zobrazte ovladače nainstalované v počítači. Poškozené a zastaralé ovladače jsou zvýrazněny žlutým vykřičníkem. Poškozený nebo zastaralý ovladač způsobuje tento druh problému a aktualizace ovladače by měla zastavit chybu a jakékoli problémy s ní spojené.
  5. Opravte systémové soubory systému Windows. Pomocí nástroje Windows System File Checker (SFC) opravte poškozené soubory. Poškozené soubory jsou stejně špatné (nebo možná horší) než zastaralé soubory. Poškozené soubory v systému mohou způsobit chyby a problémy s dalším softwarem v systému.
  6. Spustit Zkontrolovat disk. Tento příkaz vyhledá poškozené soubory. Poškozené soubory jsou podobné poškozeným souborům, až na to, že v poškozeném souboru obvykle něco chybí. V mnoha případech kontrola systému pomocí Check Disk izoluje a opraví tyto problémy.
  7. Znovu zaregistrovat wdf01000.sys. K provedení tohoto úkolu použijte systémový registr.

    Před provedením změn v registru vždy vyhledejte soubory pro opětovnou instalaci a zálohujte systém. Registr je komplikovanou součástí operačního systému Windows a provádění změn nesprávné věci může způsobit další problémy.

  8. Přeinstalujte Windows. Když selže vše ostatní, jaderná alternativa často zastaví opakování problému. Po dokončení přeinstalování obnovte soubory ze zálohy. Přeinstalace systému Windows znamená, že je vše v počítači vymazáno, takže než začnete, ujistěte se, že máte aktuální zálohu svých souborů a aplikací.