Jak opravit chyby kódu 31 v systému Windows

Chyba kódu 31 je jedním z několika chybových kódů Správce zařízení. Je to způsobeno řadou důvodů, které brání systému Windows v načítání ovladače pro konkrétní hardwarové zařízení. Bez ohledu na hlavní příčinu je řešení problémů s chybou Code 31 celkem jednoduché.

Pokud se na adaptéru Microsoft ISATAP v systému Windows Vista zobrazí chyba Kód 31, můžete ji ignorovat. Podle společnosti Microsoft neexistuje skutečná chyba.

Chyba kódu 31 se téměř vždy zobrazí následujícím způsobem:

Toto zařízení nefunguje správně, protože systém Windows nemůže načíst ovladače potřebné pro toto zařízení. (Kód 31)

Vaše obrazovka může vypadat takto:

Lifewire / Tim Fisher

Podrobnosti o chybových kódech Správce zařízení, jako je Kód 31, jsou k dispozici v oblasti Stav zařízení ve vlastnostech zařízení. Nápovědu najdete v části Jak zobrazit stav zařízení ve Správci zařízení.

Chybové kódy Správce zařízení jsou exkluzivní pro Správce zařízení. Pokud uvidíte chybu Code 31 jinde ve Windows, je pravděpodobné, že se jedná o kód systémové chyby, který byste neměli řešit jako problém se Správcem zařízení.

Chyba kódu 31 se může vztahovat na jakékoli hardwarové zařízení ve Správci zařízení, ale většina chyb kódu 31 se objeví na optických jednotkách, jako jsou jednotky CD a DVD.

U některého z operačních systémů společnosti Microsoft se mohla vyskytnout chyba Správce zařízení Code 31, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a dalších.


Jak opravit chybu kódu 31

 1. Pokud jste to ještě neudělali, restartujte počítač. Chyba kódu 31 mohla být zdrojem dočasné závady paměti.

 2. Nainstalovali jste zařízení nebo provedli změnu ve Správci zařízení těsně předtím, než se objevila chyba kódu 31? Pokud ano, je možné, že provedená změna způsobila chybu kódu 31.

  Pokud je to možné, zrušte změnu, restartujte počítač a poté znovu zkontrolujte, zda nedošlo k chybě kódu 31.

 3. Před aktualizací vraťte ovladač zpět na verzi.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny související se Správcem zařízení.

 5. Odstraňte hodnoty registru UpperFilters a LowerFilters. Běžnou příčinou chyb kódu 31 je poškození dvou hodnot registru v klíči registru DVD / CD-ROM třídy klíče.

  Odstranění podobných hodnot v registru systému Windows může být také řešením chyby kódu 31, která se objeví na jiném zařízení než na jednotce DVD nebo CD. Výukový program UpperFilters / LowerFilters propojený výše vám ukáže přesně to, co musíte udělat.

  Někteří lidé měli štěstí smazání celého klíče, který obsahuje hodnoty UpperFilters a LowerFilters. Pokud odstranění konkrétních hodnot neopraví chybu Code 31, zkuste zálohovat klíč, který jste identifikovali v tomto kurzu výše, a poté klíč odstraňte, restartujte, importujte klíč ze zálohy a restartujte znovu.

 6. Aktualizujte ovladače zařízení. Pravděpodobnou opravou tohoto problému je instalace nejnovějších ovladačů dodaných výrobcem pro zařízení s chybou Code 31.

 7. Pokud chyba kódu 31 souvisí s nesprávným fungováním adaptéru MS ISATAP, znovu nainstalujte síťový adaptér Microsoft ISATAP.

  Otevřete Správce zařízení a otevřete Akce > Přidejte starší hardware obrazovka. Spusťte průvodce a vyberte Nainstalujte hardware, který jsem ručně vybral ze seznamu (Pokročilé). Proklikejte kroky a vyberte Síťové adaptéry > Microsoft > Adaptér Microsoft ISATAP ze seznamu.

 8. Vyměňte hardware. Jako poslední možnost možná budete muset vyměnit hardware, který obsahuje chybu Code 31.

  Je také možné, že zařízení není kompatibilní s touto verzí systému Windows. Pro jistotu zkontrolujte HCL Windows.

  Pokud jste přesvědčeni, že hardware není příčinou této konkrétní chyby Code 31, můžete zkusit opravit instalaci systému Windows. Pokud to nefunguje, zkuste čistou instalaci systému Windows. Nedoporučujeme provádět žádnou z těchto akcí dříve, než se pokusíte vyměnit hardware, ale možná jim budete muset dát šanci, pokud nemáte jiné možnosti.