Jak opravit chybu „Tato kopie systému Windows není pravá“

Pokud vaše kopie systému Windows není správně aktivována, systém Windows zobrazí zprávu o „neoriginalitě“. Aktivace produktu je nutná, aby společnost Microsoft věděla, že jste Windows získali legálně, a aby omezila počet počítačů, na kterých je stejný produktový klíč používán.

Pokud nevyřešíte problém „Windows není originální“, může se stát, že se kromě chybových zpráv vyskytnou i další problémy. Pokud není vaše kopie systému Windows aktivována, může vás počítač každou hodinu odhlásit nebo příležitostně restartovat nebo vám nabídnout trvalou černou plochu nebo dokonce zabránit instalaci některých aktualizací systému Windows.


Jak vypadá chyba

Chyba se liší v závislosti na verzi systému Windows. Například, když Windows 7 Build 7601 není originální, zobrazí se tato chyba:

Windows 7
Build 7601
Tato kopie systému Windows není pravá

Pravděpodobně také dostanete příležitostná vyskakovací okna nebo uvidíte zprávy v jiných částech systému Windows. Zde jsou nějaké příklady:

 • „Windows není originální.“ „Kliknutím na tuto zprávu se dozvíte, jak získat originální produkt.“
 • „Aktivujte Windows“ „ Chcete-li aktivovat Windows, přejděte do Nastavení.“
 • „Kopie systému Windows, kterou používáte, neprošla skutečným ověřením.“
 • „Aktivujte Windows nyní“ „Doba aktivace vypršela. Aktivaci zahájíte kliknutím na tuto zprávu.“
 • "Tato kopie systému Windows není pravá." „Můžete být obětí padělání softwaru.“
 • „Tato kopie systému Microsoft Windows není originální.“ „Vaše kopie systému Microsoft Windows musí být ověřena jako originální.“
 • „Na tomto počítači není spuštěn originální systém Windows.“ „Chcete-li používat Windows bez přerušení, je třeba na tomto počítači používat originální Windows.“

Proč vidíte tuto chybu

Nejpravděpodobnějším důvodem chyby typu „Tato kopie systému Windows není pravá“ je skutečnost, že legitimně není pravá! K tomu dojde, pokud jste nainstalovali Windows bez platného produktového klíče, ale poté jste oklamali operační systém, aby si myslel, že je aktivován pomocí nástroje keygen nebo jiného hacku.

Bohužel takové hacky obvykle fungují a často na neurčito. Pokud však Windows identifikují hack - což je obvykle případ, když používáte Windows Update - budete o tom informováni prostřednictvím různých zpráv.

Méně častým důvodem těchto aktivačních chyb je, pokud malware napadl váš počítač takovým způsobem, že platné aktivační soubory, které jste měli před infekcí, jsou nyní poškozené nebo chybí a systém Windows nemůže ověřit pravost vaší kopie systému Windows.


Jak opravit chybu „Windows nejsou originální“

Existuje několik věcí, kterými můžete zkusit opravit zprávu „Windows není pravý“, ale ne každá metoda je „oficiální“. Některé, které jsou vysvětleny v dolní části této stránky, poskytují řešení pro odebrání zprávy a obnovení pravidelného přístupu k systému Windows, ale nejsou schváleny ani podporovány společností Microsoft.

Zadejte platný produktový klíč

Pokud používáte počítač poprvé od instalace systému Windows, ale dosud jste nezadali kód Product Key, nejlepším způsobem, jak odstranit chybu „Windows není originální“, je zadat kód Product Key k aktivaci systému Windows.

Kód Product Key systému Windows můžete změnit pomocí Ovládacích panelů ve Windows 10, 8, 7 a Vista. Změna kódu Product Key systému Windows XP se provádí prostřednictvím registru.

Dalším způsobem, jak zadat jiný produktový klíč v systému Windows, je dialogové okno Spustit. Otevřete jej pomocí Win + R a poté zadejte následující:

slui.exe 3

Zobrazí se výzva, kde můžete zadat kód Product Key.

Obnovte informace o licenci

Tato oprava chyby „Windows není originální“ resetuje informace použité k aktivaci systému Windows. Pokud jsou informace platné, ale nějak poškozené, mělo by to chybu odstranit.

 1. Otevřete příkazový řádek.
 2. Zadejte následující a poté tlačítko OK:

  SLMGR-REARM

  Pokud se zobrazí chybová zpráva, zkuste to místo toho: SLMGR /REARM

 3. Počkejte, až se příkaz dokončí.
 4. Vyberte OK na vyskakovací zprávě „Příkaz byl úspěšně dokončen.“.

 5. Restartujte váš počítač.
 6. Pokud se zobrazí po spuštění systému Windows, postupujte podle pokynů k aktivaci.

Zakažte pravidla Plug and Play

Tato metoda se vztahuje pouze na některé verze systému Windows.

Pravděpodobně budete moci opravit „nepravou“ chybu deaktivací objektu zásad skupiny Plug and Play. To může být případ, pokud účet síťové služby nemá správná oprávnění pro přístup ke klíči registru HKU S-1-5-20.

 1. Otevřete dialogové okno Spustit pomocí Win + R klávesová zkratka.

 2. Zadejte následující a poté tlačítko OK:

   rsop.msc

 3. Jděte do Konfigurace počítače > Nastavení systému Windows > Nastavení zabezpečení > Systémové služby.

 4. V seznamu najděte Plug and Play.

  Pokud Plug and Play je nastavena na cokoli jiného než Není definovaný (podívejte se do sloupce „Po Spuštění“) a pokračujte dalším krokem.

  Pokud vidíte Není definovaný v tomto sloupci (jako na obrázku níže) pak tyto kroky nebudou fungovat, aby opravily chybu „Windows není originální“.

 5. Vyhledejte zásady skupiny uvedené vedle Plug and Play.

 6. Změňte nastavení Zásady skupiny na Není definovaný.

 7. Znovu otevřete dialogové okno Spustit pomocí Win + R klávesovou zkratku a poté zadejte následující a poté tlačítko OK:

  gpupdate/force

 8. Restartujte váš počítač.
 9. Po načtení systému Windows možná budete muset provést několik aktivačních pokynů.

Použijte správná oprávnění registru

Pokud výše uvedené kroky nefungovaly k opravě chyby, že Windows nejsou pravé, nebo jste je nemohli dokončit kvůli tomu, co jste našli během kroku 4, můžete zkusit upravit oprávnění, která má síťová služba pro přístup ke konkrétnímu klíči registru.

 1. Otevřete Editor registru.
 2. Najděte HKEY_USERS S-1-5-20.

  Před provedením jakýchkoli změn by bylo rozumné registr zálohovat. Můžete zálohovat pouze podregistr HKEY_USER, protože to je jediná oblast, ve které budete pracovat.

 3. Pravým tlačítkem myši klikněte S-1-5-20 a zvolte Oprávnění.

 4. Vyberte přidat v části „Skupinová nebo uživatelská jména“, pokud SÍŤOVÁ SLUŽBA již není uvedeno.

  Pokud to vidíte, přejděte dolů na krok 7.

 5. Napište síťová služba do textového pole a vyberte Zkontrolujte jména.

 6. Klikněte na OK.

 7. Vyberte SÍŤOVÁ SLUŽBA.

 8. Zaškrtněte políčko vedle obou Úplné řízení a čístve sloupci „Povolit“.

 9. Klikněte na OK.

 10. Restartujte váš počítač.
 11. Vyplňte všechny aktivační výzvy, které se zobrazí po načtení systému Windows.

Odstraňte aktualizaci KB971033

Tato metoda platí pouze pro Windows 7.

Pokud se systém Windows 7 neaktivuje správně, může dojít k problému s aktualizací nainstalovanou prostřednictvím služby Windows Update, konkrétně s aktualizací pro Windows Activation Technologies (KB971033).

Používá jej společnost Microsoft k zjišťování, zda je Windows originální, a tak ví, jak omezit váš počítač a ukázat vám chyby „Windows není originální“.

Pokud však víte, že je váš produktový klíč originální a že nepoužíváte pirátskou kopii systému Windows, můžete aktualizaci odebrat a, doufejme, odstranit chybu o tom, že Windows nejsou originální.

 1. Jděte do Start > Řídicí panel.

 2. Otevřete Programy a funkce.

  Pokud tuto možnost nevidíte, nejprve přejděte na Programy a poté Programy a funkce.

 3. vybrat Zobrazit nainstalované aktualizace nalevo.

 4. Hledat KB971033 ze seznamu nainstalovaných aktualizací.

 5. Klepněte pravým tlačítkem na aktualizaci a vyberte Odinstalovat.

 6. Na výzvě k potvrzení klikněte na Ano, poté počkejte, až systém Windows aktualizaci odinstaluje.

 7. Restartujte váš počítač.

Bylo by dobré nyní znovu zkontrolovat aktualizace pomocí služby Windows Update a poté nainstalovat všechny dostupné (například KB971033). Možná by nedávalo smysl přeinstalovat stejnou aktualizaci, která chybu způsobila, ale je možné, že se aktualizace nainstalovala poprvé nesprávně; opakovaný pokus umožní aktualizaci další šanci na správnou instalaci.

Pokud však víte, že váš počítač není schopen zůstat funkční, když je aktualizace nainstalována, odeberte ji a znovu ji neinstalujte.

Nainstalujte si KMSpico

KMSpico je hack systému Windows, který podvádí operační systém, aby si myslel, že se aktivuje se skutečným licenčním serverem, když ve skutečnosti program nainstaluje server na váš vlastní počítač a poté aktivuje produktový klíč proti vašemu vlastnímu počítači.

Tato metoda opětovného vytvoření pravého systému Windows není legální, takže na tento program nebudeme odkazovat. Pokud jste však zakoupili produktový klíč zcela legálně, ale máte problémy s odstraněním chyby „Windows není originální“, jedná se o poslední možnost, kterou byste mohli zvážit vyzkoušet.

Zkontrolujte, zda ve vašem počítači není malware

Virus je nepravděpodobným důvodem pro zprávu „Windows není pravý“, ale bez kontroly jej nemůžete vyloučit.

Existuje spousta programů, které můžete použít ke kontrole různých typů malwaru, včetně skenerů na vyžádání, čističů spywaru a úplných antivirových softwarových programů.

Další možností je zaváděcí antivirový nástroj. Jsou užitečné, pokud nelze spustit systém Windows a spustit skenování, protože fungují před spuštěním systému Windows. K použití zaváděcího čisticího programu pro malware budete potřebovat flash disk nebo disk.

Znovu nainstalujte systém Windows

Odstranění systému Windows z počítače a jeho opětovná instalace je samozřejmě nejdrastičtějším řešením chyby „Windows není originální“. Pokud jste však vyzkoušeli všechny výše uvedené postupy a Windows se stále správně neaktivovuje, zbývá vám začít od nuly.

Před instalací systému Windows přes aktuální verzi si zajistěte kopii kódu Product Key systému Windows, abyste nemuseli kupovat zcela novou kopii. K vyhledání kódu Product Key systému Windows můžete použít nástroj pro vyhledávání klíčů.

Nápovědu najdete v části Jak správně odstranit a přeinstalovat systém Windows.