Jak opravit chybu „Problém s tímto instalačním balíčkem Windows“

Chybová zpráva balíčku s Instalační službou systému Windows není v systému Microsoft Windows neobvyklý. I když lze problém těžko určit, tento problém s balíčkem Instalační služby systému Windows, někdy označovaný jako chyba 1722, není důvodem k panice a je malým, i když nepříjemným, problémem s počítačem.

Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7.


Jak se objevují chyby instalačního balíčku systému Windows

Chyby balíčku Instalační služby systému Windows se v rámci varovné zprávy systému často zobrazují jako jedna z následujících nebo jako kombinace několika.

 • Služba Instalační služba Windows Installer nebyla přístupná.
 • ERROR 1722 Došlo k problému s tímto balíčkem Instalační služby systému Windows. Program spuštěný jako součást instalace nedokončil podle očekávání.
 • Instalační službu systému Windows nelze spustit.
 • Nelze spustit službu Instalační služba Windows Installer v místním počítači. Chyba 5: Přístup byl odepřen.

Alengo / E + / GettyImages

Příčina chyb balíčku Instalační služby systému Windows

Když se zobrazí výstražná nebo varovná zpráva s oznámením, že došlo k problému s instalačním balíčkem Windows, obvykle to znamená, že program nefunguje správně. To může být způsobeno vzájemně si konfliktními programy nebo aplikacemi, napadením virem nebo malwarem, nedostatkem dostatečné systémové paměti pro napájení spuštěných aplikací nebo chybou grafického ovladače.

Chyby balíčku Instalační služby systému Windows mohou být také způsobeny zdánlivě náhodnými závadami systému, které nemají za sebou vůbec žádný zásadní problém.


Jak vyřešit problém s instalačním balíčkem Windows

Zde jsou některé z nejlepších věcí, které můžete udělat, když vám počítač se systémem Windows řekne, že máte problém s balíčkem Instalační služby systému Windows.

 1. Restartujte počítač. Restartování systému Windows může vyřešit řadu problémů, včetně chyb balíčku Instalační služby systému Windows.

 2. Aktualizujte Windows. Provedení aktualizace systému Windows prohledá zařízení během procesu aktualizace a opraví několik možných konfliktů. Proces aktualizace také aktualizuje operační systém a ovladače, které by mohly opravit příčinu chyby balíčku Instalační služby systému Windows.

 3. Aktualizujte aplikace pro Windows. Pokud jste neaktualizovali aplikace v počítači, teď je ten správný čas. Kromě přidání nových funkcí mohou aktualizace aplikací také zlepšit zabezpečení a odstranit chyby v konfliktech systému.

 4. Spusťte Poradce při potížích se systémem Windows. Jít do Nastavení > Aktualizace a bezpečnost a spusťte Poradce při potížích s kompatibilitou programů a Poradce při potížích s aplikacemi Windows Store. Naskenujte a poskytněte řešení všech problémů s aplikacemi, které způsobí výskyt této chybové zprávy.

 5. Opravte aplikaci. Ve Windows 10 a Windows 8 klikněte pravým tlačítkem na ikonu nebo dlaždici aplikace a vyberte Moře > nastavení aplikace > Opravy. Toto prohledá pouze aplikaci a opraví všechny chyby v jejím kódování.

  Ve Windows 7 vyberte řídicí panel > Odinstalování softwaru, klikněte pravým tlačítkem na název aplikace a poté vyberte Přeměna > Opravy.

  Možnost Opravit se nemusí zobrazit u všech aplikací.

 6. Resetujte aplikaci. Resetování aplikace je způsob, jak ji obnovit, aniž byste ji úplně odstranili a znovu nainstalovali. Tento proces může vyřešit všechny problémy, které narazíte.

  Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu aplikace a vyberte Moře > nastavení aplikace > resetovat. Tato možnost je přímo pod možností Opravit.

  Resetováním aplikace odstraníte všechna její místní data.

 7. Přeinstalujte aplikaci. Pokud víte, která aplikace způsobila konflikt, odinstalujte ji a znovu ji nainstalujte znovu, protože by mohlo dojít k poškození její instalace nebo k odstranění důležitého souboru.

 8. Zakažte některé spouštěcí aplikace. Spousta aplikací pro Windows se automaticky spustí při spuštění. Pro některé věci je to výhodné. Většinou zpomaluje počítač. Zakažte ty, které nechcete.

 9. Spusťte vyčištění disku. Jednoduché vyčištění disku je dobrá údržba počítače a také uvolňuje místo a pomáhá systému Windows běžet plynuleji. Může také pomoci programům, jako jsou instalační programy, pracovat efektivněji.

 10. Zkontrolujte, zda běží instalační služba. Otevřete nabídku Start, vyberte Běh, zadejte Services.msc, a stiskněte tlačítko vstoupit. Poklepejte na ikonu Instalační služba Windows Installer ikona a nastavte typ spouštění Instalační služby systému Windows na Manuál. Vybrat start, Poté vyberte OK.

 11. Znovu zaregistrujte Instalační službu systému Windows. Ve Windows 10 a Windows 8 otevřete nabídku Start a zadejte Běh. Ve Windows 7 otevřete nabídku Start a vyberte Všechny programy > Příslušenství > Běh. V Běh dialogové okno, zadejte msiexec / unregister a zvolte OK. Poté proveďte totéž znovu, ale tentokrát zadejte msiexec / regserver a zvolte OK.