Jak opravit problém X3daudio1_6.dll nebyl nalezen nebo chybí chyby

Problémy s X3daudio1_6.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor x3daudio1_6.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby x3daudio1_6.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Existuje několik způsobů, jak se chyby x3daudio1_6.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Níže je uvedeno několik běžnějších konkrétních chybových zpráv x3daudio1_6.dll:

Soubor x3daudio1_6.dll chybí
X3daudio1_6.DLL nebyl nalezen
Soubor x3daudio1_6.dll nebyl nalezen
X3daudio1_6.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.

Chyby X3daudio1_6.dll se obvykle objevují při spuštění hry nebo jiného softwarového programu.

Chybová zpráva x3daudio1_6.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, nejčastěji videohry. Jednou z her, která opakovaně měla tento problém, je ArmA 2.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn x3daudio1_6.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby X3daudio1_6.dll

Důležitá poznámka: Nestahujte soubor DLL x3daudio1_6.dll jednotlivě z žádného webu pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad.

Pokud jste si již stáhli soubor x3daudio1_6.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

  1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba x3daudio1_6.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.
  2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu x3daudio1_6.dll nenalezena. (Poznámka: Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, takže si nejnovější verzi nainstalujte, i když je vaše verze technicky stejná. Podporovány jsou také Windows 7, 8, 10, Vista, XP atd. stejným instalačním balíčkem DirectX. Nainstaluje jakýkoli soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9, který je v této verzi systému Windows potřebný a podporovaný.)
  3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu x3daudio1_6.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru obvykle na instalační disk vloží kopii DirectX. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.
  4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát s programovými soubory, které fungují s x3daudio1_6.dll, a přeinstalace by mohla stačit.
  5. Obnovte soubor x3daudio1_6.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu x3daudio1_6.dll, zkuste extrahovat x3daudio1_6.dll jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.
  6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.