Jak opravit chyby „D3dx9_34.dll chybí nebo nebyl nalezen“

Problémy s D3dx9_34.dll jsou způsobeny tak či onak jedinou příčinou - problémem s Microsoft DirectX.

Soubor DLL d3dx9_34 je jedním z mnoha souborů obsažených v softwarovém balíčku DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX používá většina her a grafických programů se systémem Windows, chyby d3dx9_34.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Některé z běžnějších chybových zpráv d3dx9_34.dll jsou uvedeny níže:

D3DX9_34.DLL nebyl nalezen
Soubor d3dx9_34.dll nebyl nalezen
Soubor d3dx9_34.dll chybí
D3DX9_34.DLL chybí. Vyměňte D3DX9_34.DLL a zkuste to znovu
D3dx9_34.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit
Start této aplikace se nezdařil, protože d3dx9_34.dll nebyl nalezen

Chyby D3dx9_34.dll se obvykle objevují při spuštění softwarového programu, obvykle hry. Chyby d3dx9_34.dll se občas zobrazí po načtení hry, ale těsně před jejím spuštěním.

V neherních aplikacích se může chyba d3dx9_34.dll objevit před spuštěním programu nebo před použitím určitých pokročilých grafických funkcí programu.

Chybová zpráva d3dx9_34.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, nejčastěji videohry.

Některé běžné hry, o nichž je známo, že generují chyby d3dx9_34.dll, zahrnují „Call of Duty 4: Modern Warfare“, „Crysis“, „Need for Speed ​​Pro Street“, „Project 64“ (emulátor N64), „Blazing Angels: Squadrons of WWII, "and" Savage 2: A Tortured Soul. "

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_34.dll a dalšími problémy DirectX.


Jak opravit chyby D3dx9_34.dll

Nestahujte soubor DLL d3dx9_34.dll ze žádné stránky "DLL". Stahování DLL z těchto webů není nikdy dobrý nápad. Pokud jste si kopii již stáhli, odstraňte ji.

 1. Pokud jste tak ještě neučinili, restartujte počítač.

  Chyba d3dx9_34.dll může být jednorázovým problémem a restart by jej mohl vyčistit. Je nepravděpodobné, že tento přístup problém vyřeší, ale restartování je vždy dobrým prvním krokem při řešení potíží.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu „d3dx9_34.dll nebyl nalezen“.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno pro instalaci nejnovější verze, i když je vaše verze technicky stejná.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dx9_34.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Pokud hra nebo jiný program používá DirectX, vývojáři softwaru s největší pravděpodobností zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Možná se něco stalo se soubory v programu, které pracují s d3dx9_34.dll a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor d3dx9_34.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu d3dx9_34.dll, zkuste extrahovat soubor d3dx9_34.dll jednotlivě z balíčku DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích by tento problém s DirectX mohl vyřešit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.