Opravit D3dcompiler_43.dll nebyl nalezen nebo chybí chyby

Problémy s D3dcompiler_43.dll jsou způsobeny tak či onak problémem s Microsoft DirectX.

Soubor d3dcompiler_43.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3dcompiler_43.dll se obvykle projeví pouze při použití těchto programů.

Existuje mnoho způsobů, jak se chyby d3dcompiler_43.dll mohou ve vašem počítači zobrazit, ale jedná se o některé z běžnějších konkrétních zpráv, které můžete vidět:

D3dcompiler_43.DLL nebyl nalezen
Soubor d3dcompiler_43.dll chybí
Soubor d3dcompiler_43.dll nebyl nalezen
D3dcompiler_43.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit

Chyba d3dcompiler_43.dll se může zobrazit při spuštění hry nebo softwarového programu nebo v určitém okamžiku instalace, kdy se součásti DirectX mohou pokoušet o aktualizaci.

Chybová zpráva d3dcompiler_43.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, jako je AutoDesk 3ds Max, MonoGame a další, ale nejčastěji je spojován s videohrami.

„Grand Theft Auto“, „Chivalry: Medieval Warfare“, „Sniper: Ghost Shooter“, „Far Cry Primal“, „Battlefield“, „Need for Speed“, „MechWarrior Online (MWO)“, „The Elder Scrolls Online“ : Morrowind "je jen několik příkladů videoher, o kterých je známo, že vydávají chybovou zprávu d3dcompiler_43.dll.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dcompiler_43.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby D3dcompiler_43.dll

Nestahujte soubor DLL d3dcompiler_43.dll jednotlivě z žádné stránky pro stahování DLL. Existuje několik důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad.

Pokud jste si již stáhli soubor d3dcompiler_43.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

  1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba d3dcompiler_43.dll může být náhoda, a protože restartování je běžnou opravou mnoha problémů s počítačem, může tuto chybu DLL zcela vyčistit.

  2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu „d3dcompiler_43.dll nebyl nalezen“, ale pokud ne, zkuste místo toho běhové prostředí DirectX pro koncové uživatele (červen 2010).

    Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista, XP a dalších. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

  3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dcompiler_43.dll, kterou dostáváte, podívejte se na instalační program DirectX na DVD nebo CD s hrami nebo aplikacemi. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

  4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s d3dcompiler_43.dll a přeinstalace by mohla stačit.

    Pokud to nefunguje, je možné, že ne všechny programové soubory byly skutečně odstraněny, nebo že zůstaly některé položky registru související se souborem DLL, a to je příčinou chyby i po přeinstalování softwaru. Zkuste to znovu pomocí bezplatného nástroje pro odinstalaci a zjistěte, zda to neopraví chybovou zprávu d3dcompiler_43.dll.

  5. Obnovte soubor d3dcompiler_43.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu d3dcompiler_43.dll, zkuste jednotlivě extrahovat soubor DLL d3dcompiler_43 z balíčku ke stažení DirectX.

  6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.