Jak opravit chybu, že Lua.dll nebyl nalezen nebo chybí chyby

Chyby Lua.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru lua DLL.

V některých případech mohou chyby lua.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva lua.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Lua.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby lua.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby lua.dll:

 • Lua.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože lua.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] lua.dll
 • Soubor lua.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: lua.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy souboru Lua.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby lua.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Lua.dll

Nestahujte lua.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii lua.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě lua.dll.

 1. Obnovte lua.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru lua.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali lua.dll, ale již jste vysypali Koš, můžete obnovit lua.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru lua.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby lua.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba lua.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba lua.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor lua.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL lua.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor lua.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s lua.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor lua.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor lua.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby lua.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor lua.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

  I když lua.dll není jednou z aktualizací obsažených ve Windows Update, je nejlepší udržovat Windows aktualizovaný, protože pro správnou funkci lua.dll může být nezbytná jedna z aktualizací.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby lua.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory lua.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s lua.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru lua.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme použít čističe registru, ale jsou zde zahrnuty jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu lua.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby lua.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby lua.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.