Jak opravit, že Dsetup.dll nebyl nalezen nebo chybí chyby

Na rozdíl od mnoha jiných chyb DLL, které mohou mít komplikované příčiny a opravy, jsou problémy s dsetup.dll tak či onak způsobeny jediným problémem - nějakým problémem s Microsoft DirectX.

Soubor dsetup.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Protože rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilých grafických programů, chyby dsetup.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou ve vašem počítači zobrazit chyby dsetup.dll. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby dsetup.dll.

Dsetup.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože dsetup.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
Nelze najít [PATH] dsetup.dll
Soubor dsetup.dll chybí
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: dsetup.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]
Nelze najít dsetup.dll

Chybová zpráva dsetup.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale nejčastěji se vyskytuje ve videohrách. Tato chyba se může zobrazit při prvním spuštění hry, ale může se také zobrazit po načtení hry, ale těsně před začátkem hry.

Tree of Saviour je jedním z příkladů hry, o které je známo, že generuje chyby dsetup.dll, ale pravděpodobně existují i ​​jiné.

Chybová zpráva dsetup.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Dsetup.dll

Nestahujte dsetup.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii dsetup.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě dsetup.dll.

 1. Obnovte dsetup.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru dsetup.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali dsetup.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete obnovit dsetup.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru dsetup.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu dsetup.dll nebyl nalezen.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista a XP. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu dsetup.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na disku CD nebo DVD s hrou nebo aplikací. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor dsetup.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL dsetup.dll, měla by nahradit soubor přeinstalování programu.

 5. Pokud se vám ve hře Steam zobrazí chyba dsetup.dll, přejděte do instalačního adresáře hry a odstraňte všechny soubory XML ve složce „release“. Poté ověřte integritu herních souborů.

  Také tam vyhledejte dva soubory DLL a zkopírujte je do složky „release / patch / DirectX <version> / a poté otevřete hru ze složky / release / patch /.

 6. Obnovte soubor dsetup.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené standardní kroky pro řešení potíží nefungovaly k vyřešení chyby dsetup.dll, zkuste jednotlivě extrahovat soubor dsetup.dll z balíčku DirectX.

 7. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby dsetup.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba dsetup.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 8. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba dsetup.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 9. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s dsetup.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor dsetup.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.