Jak opravit Shell.dll nebyl nalezen nebo chybí chyby

Chyby Shell.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL prostředí.

V některých případech mohou chyby shell.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva shell.dll by se mohla vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Shell.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby shell.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby shell.dll:

 • Shell.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože shell.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] shell.dll
 • Soubor shell.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: shell.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy aplikace Shell.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby shell.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Shell.dll

Nestahujte soubor shell.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru shell.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě shell.dll.

 1. Obnovte soubor shell.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru shell.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor shell.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete soubor shell.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru shell.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby shell.dll mohou souviset s virem nebo jinou škodlivým softwarem v počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba shell.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba shell.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor shell.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL DLL.dll, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor shell.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s shell.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor shell.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor shell.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby souboru shell.dll.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor shell.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

  Je důležité aktualizovat systém Windows, i když shell.dll není aktualizací poskytovanou službou Windows Update. Možná ještě není nainstalována jedna nebo více aktualizací, které jsou potřebné pro správné fungování prostředí shell.dll.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se dají snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby shell.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory shell.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s shell.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru shell.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu shell.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Před provedením čisté instalace se ujistěte, že jste se co nejlépe pokusili opravit chybu shell.dll pomocí kroku odstraňování problémů.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby Shell.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.