Jak opravit, že Authui.dll nebyl nalezen nebo chybí chyby

Chyby Authui.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru authui DLL.

V některých případech mohou chyby authui.dll naznačovat problém s registrem, problém s malwarem, jako je napadení virem, nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva authui.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Authui.dll

Existuje několik způsobů, jak mohou být chybové zprávy authui.dll formulovány v závislosti na příčině problému. Zde jsou některé běžné chyby authui.dll:

 • Authui.dll nebyl nalezen
 • Soubor authui.dll chybí.
 • Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen authui.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] authui.dll
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: authui.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].
 • C: Windows system32 authui.dll buď není navržen pro spuštění v systému Windows, nebo obsahuje chybu.

Chybové zprávy Authui.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Všimněte si, v jakém okamžiku se objeví vaše chyba authui.dll, je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problémů.

Jak opravit chyby Authui.dll

Nestahujte authui.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii authui.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě authui.dll.

 1. Obnovte authui.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru authui.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali authui.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete authui.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru authui.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Prohledejte celý počítač, zda neobsahuje viry a další malware. Některé chyby authui.dll mohou souviset s nějakým druhem napadení škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL.

  Je dokonce možné, že chyba authui.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Spusťte příkaz sfc / scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru authui.dll. Naštěstí soubor authui.dll poskytuje společnost Microsoft alespoň v některých verzích systému Windows, takže by jej měl obnovit nástroj Kontrola systémových souborů (příkaz sfc).

  Toto je nejpravděpodobnější řešení chybějící nebo nenalezené chyby authui.dll. Poté, co se ujistíte, že váš počítač není infikován malwarem, vynaložte veškeré úsilí, abyste tento krok dokončili.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba authui.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace a kontrola systémových souborů nepomohla, měl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor authui.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL authui.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Tento krok je nejužitečnější pro nahrazení souborů DLL, které nedodává společnost Microsoft, ale mohl by vám pomoci s problémem authui.dll, pokud tento program poskytuje také kopii souboru a předchozí návrhy řešení potíží nebyly úspěšné.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s authui.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor authui.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor authui.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby authui.dll.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor authui.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se souborem authui.dll nejsou úspěšné, mělo by obnovení, spuštění opravy nebo instalace opravy (v závislosti na verzi systému Windows) obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s authui.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru authui.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Jsou zde zahrnuty pouze pro případ, že by se ukázalo být užitečné, v takovém případě byste se mohli vyhnout obtížnějším možnostem testování a možnosti poslední instance níže.

 11. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se testují relativně snadno a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které způsobují chyby authui.dll, když selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace vymaže vše a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu authui.dll, měl by to být váš další postup.

  Aby bylo jasno, všechna data na jednotce, na které máte nainstalován Windows, budou během čisté instalace smazána, takže pokud je to možné, nezapomeňte zálohovat důležité soubory. Je zřejmé, že jste provedli všechny možné pokusy o opravu chyby authui.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto, než provedete čistou instalaci.

 13. Odstraňte problém s neznámým hardwarovým problémem, pokud chyby authui.dll přetrvávají.

  Čistá instalace systému Windows je nový začátek na straně softwaru při řešení potíží. Bohužel, pokud to nefungovalo, váš problém s DLL musí souviset s hardwarem.