Jak opravit chyby ‚Engine.dll nebyl nalezen nebo chybí‘

V některých případech mohou chyby engine.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby engine.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby engine.dll:

Engine.dll nebyl nalezen

Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen engine.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.

Nelze najít [PATH] engine.dll.

Soubor engine.dll chybí.

Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: engine.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Engine.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby engine.dll je důležitá informace, která bude užitečná při řešení problému.

Chybová zpráva engine.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Engine.dll

Nestahujte engine.dll z webové stránky "Stažení DLL". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii engine.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě engine.dll.


 1. Obnovte engine.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali engine.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit engine.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie engine.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste tak učinili, správně fungoval.


 2. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby engine.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba engine.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.


 3. Přeinstalujte program, který používá soubor engine.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL engine.dll, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor engine.dll, pokud je to možné.


 4. Pokud se vám při pokusu o hraní hry Steam zobrazuje chyba engine.dll, ověřte integritu mezipaměti hry.


 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba engine.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s engine.dll. Pokud například při přehrávání 3D videohry dostáváte soubor engine.dll chybí chyba, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

 7. Vrátit zpět ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby engine.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.


 8. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru engine.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor engine.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby engine.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.


 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory engine.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s engine.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru engine.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu engine.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby engine.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.


 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud jakékoli chyby engine.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.