Jak opravit, že Eax.dll nebyl nalezen nebo chybí chyby

Chyby Eax.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL eax.

V některých případech mohou chyby eax.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva eax.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Eax.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby eax.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby eax.dll:

 • Eax.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen soubor eax.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] eax.dll
 • Soubor eax.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: eax.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy souboru Eax.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby eax.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Eax.dll

Nestahujte soubor eax.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru eax.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě eax.dll.


 1. Obnovte soubor eax.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru eax.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor eax.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete soubor eax.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru eax.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.


 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby eax.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba eax.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba eax.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor eax.dll. Pokud dojde k chybě DLL aplikace eax.dll, když používáte konkrétní program, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor eax.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s eax.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor eax.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor eax.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.


 6. Vrátit zpět ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby eax.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.


 7. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby souboru eax.dll.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.


 8. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se soubory jednotlivých souborů eax.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.


 9. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s eax.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru eax.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čisticí prostředky registru (proč se dočtete v našem FAQ Čisticí prostředky registru). Jsou zde zahrnuty jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.


 10. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu eax.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby eax.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 11. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby eax.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.