Co je Microsoft Word pro Mac?

Microsoft Word je aplikace pro zpracování textu, která byla poprvé vydána pro Mac v roce 1985. Textový procesor se odlišuje od textových editorů, jako jsou Poznámky, poskytnutím robustní platformy s pokročilými funkcemi, včetně kontroly pravopisu, vložení objektů a grafů, obrázků a slučování dat z databází. Důležitou charakteristikou Wordu a dalších moderních textových procesorů je rozhraní what-you-see-is-what-you-get (WYSIWYG), které odpovídá na obrazovce konečnému dokumentu vytištěnému na stránce.

Microsoft Word je aplikace pro zpracování textu, kterou si vybere většina firem. Podobné verze jsou k dispozici pro Macy a počítače s Windows.

Informace v tomto článku platí pro Microsoft Word jako součást předplatného Microsoft 365 pro Mac a Word v jednorázovém nákupu Microsoft Office 2019 pro Mac.


Jak se Word pro Mac liší od Wordu pro Windows

Zatímco verze aplikace Microsoft Word pro Mac je podobná verzi pro Windows, existuje několik rozdílů.

 • Mac nemá integraci se SharePoint a Visual Basic. Ikdyž Word pro Mac má určitou úroveň podpory pro SharePoint a Visual Basic, nepodporuje všechny aspekty těchto funkcí.
 • Microsoft Word pro Mac nepodporuje ActiveX, což je technologie pouze pro Windows. Microsoft pomalu vyřazuje ActiveX, ale nemožnost pracovat s ním v Wordu pro Mac může způsobit problémy uživatelům, kteří tuto funkci potřebují.
 • Word pro Mac neobsahuje Digital Ink a související nástroje pro kreslení volným stylem.
 • Word pro Mac neobsahuje Inspektor dokumentů, který z dokumentu odstraní osobní informace a skrytá data.
 • Word pro Mac neobsahuje vložená písma.

Word v Microsoft 365 vs. Word pro Mac 2019

Word pro Mac je k dispozici buď jako měsíční předplatné, nebo jako jednorázový nákup softwaru. Softwarová sada Microsoft Office pro Mac 2019 a předplatné Microsoft 365 pro Mac obsahují Word 2019 pro Mac.

Mezi oběma verzemi Wordu pro Mac existují drobné rozdíly. Ikdyž byly vydány ve stejném měsíci, nová ikona Wordu je k dispozici pouze ve verzi s předplatným, zatímco software pro jednorázový nákup si zachovává designové rozhraní Metro.

Přestože software pro jednorázový nákup přijímá aktualizace zabezpečení od společnosti Microsoft, neobdrží nové aktualizace funkcí, které jsou součástí balíčku předplatného. Kromě toho jsou mobilní aplikace Word pro Microsoft 365 k dispozici pro zařízení iOS a Android.

Model předplatného Wordu v Microsoft 365 lze nainstalovat na více počítačů, tabletů a telefonů. Jednorázovou verzi lze použít pouze na jednom počítači.


Jak získat Microsoft Word pro Mac OS

Microsoft Word pro Mac je k dispozici v Mac App Store, a to jak jako samostatná aplikace, tak jako součást balíčku Microsoft 365, ale obě možnosti vyžadují předplatné Microsoft 365. Nejjednodušší způsob, jak nainstalovat Word na Mac, je stáhnout jej z App Store.

Můžete se také přihlásit ke svému účtu Microsoft Online a objednat si předplatné Microsoft 365 zde.

Pokud dáváte přednost nákupu softwaru pro jednorázový nákup jako součást Microsoft Office, je součástí Office Home & Student 2019, který je k dispozici na webu Microsoftu, a také v obchodech jako Best Buy, Amazon a Walmart .


Potřebujete Microsoft Word pro Mac?

Mac OS je dodáván s textovým procesorem s názvem Pages, který má rozhraní WYSIWYG, obsahuje funkce pro vkládání obrázků a vytváření grafů, dokáže zpracovávat faktury pro malé kanceláře, semestrální práce pro studenty a další standardní použití textového procesoru.

Pages je bezplatná aplikace pro Mac a je součástí iCloud. Cloudové stránky vám umožňují přístup na libovolném počítači Mac prostřednictvím webu. Stránky jsou také zdarma ke stažení pro iPad a iPhone.

Pages je vynikající náhradou Wordu pro studenty, domácí použití a malé kanceláře. Stránky obsahují funkce spolupráce a lze je exportovat do formátu souboru Word. Výměna dokumentů s lidmi, kteří používají Microsoft Word, je však nepříjemná. Stránky nejsou vybaveny pokročilými funkcemi, jako je slučování pošty a šablony nebo primární dokumenty.

Pokud pracujete pro společnost, která používá Word jako platformu pro zpracování textu, musíte použít Microsoft Word. Pokud pracujete v malé firmě, jste studentem nebo potřebujete textový procesor pro domácí použití, před investováním do aplikace Microsoft Word si prohlédněte Pages.

Je možné spustit Word pro Windows na Macu?

Pokud absolutně potřebujete spustit Word pro Windows, nemusíte se vzdávat svého Macu. Je možné nainstalovat Windows na Mac a je možné spouštět aplikace pro Windows současně s aplikacemi pro Mac pomocí softwaru Parallels (nebo jiného Windows emulátoru).

Parallels

Instalace Parallels není technicky náročná, ale uvedení do provozu nevyžaduje mnoho technického know-how. Jakmile máte na svém Macu spuštěný Windows, je používání Parallels hračkou.

Historie aplikace Microsoft Word na počítačích Mac

Zatímco Microsoft Word se může zdát synonymem pro Windows, byl vydán pro Mac roky před tím, než se poprvé objevil v systému Windows. Navzdory někdy skalnímu vztahu mezi Microsoftem a Apple je Microsoft Word od počátků základem pro Mac.

 • 1985: Společnost Microsoft vydala Word 1.0 pro Mac a MS-DOS.
 • 1989: Word 4.0 přišel pro Mac jako součást Microsoft Office.
 • 1993: Office 4.2 zahrnoval Word 6. Toto bylo poprvé, kdy Windows i Mac měly stejnou verzi Microsoft Wordu.
 • 2001: Microsoft Word verze X byla první verzí podporující Mac OS X.
 • 2004: Microsoft Office 2004 pro Mac obsahoval Word.
 • 2010: Byla vydána aplikace Microsoft Word pro Mac 2011.
 • 2015: Microsoft Word 2016 byl k dispozici předplatitelům Microsoft 365. Později téhož roku společnost Microsoft vydala jednorázovou verzi Office 2016 pro Mac, která obsahovala Word.
 • 2018: Microsoft Word pro Mac 2019 byl vydán jako součást jednorázového nákupu softwaru Microsoft Office a jako součást předplatného Microsoft 365.