Nefungují vám sluchátka v systému Windows 10? Zde je návod, jak to opravit

Vyskytl se vám ve Windows 10 problém se zvukem? Nefungují vám sluchátka? Pokud ze sluchátek neslyšíte žádný zvuk nebo pokud vám systém Windows 10 nedokáže sluchátka vyhledat, podívejte se na níže uvedené tipy, kterými byste mohli problémy odstranit.

Jay Kunwar / Pexels


Příčiny problémů se sluchátky v systému Windows 10

Fyzické připojování sluchátek způsobuje většinu problémů se zvukem u Windows 10. Často se stane, že se konektory sluchátek zapráší, ohnou nebo dojde k roztřepení jejich kabelů. Vnitřní mechanika sluchátek, jako jsou například tlačítka pro ztlumení zvuku, se mohou uvolnit a následně způsobit problémy se zvukem.

Stejně jako u počítačů, tak i u sluchátek se mohou vyskytnout problémy se softwarem a ovladači. Zastaralé nebo chybné ovladače, nekompatibilita a chybějící software mohou mít za následek podobně frustrující zážitek z poslechu hudby jako výše zmíněné důvody.

Jak opravit problémy se sluchátky ve Windows 10

Je třeba si říct, že první věc kterou musíme udělat, je zjistit, jaká je hlavní příčina nefunkčnosti sluchátek. Jakmile zjistíte, zda se jedná o hardwarový nebo softwarový problém, nemělo by vám trvat příliš dlouho, než se vám povede sluchátka opravit a zprovoznit.

 1. Zkontrolujte zvukový konektor. Na zadní straně notebooku nebo stolního počítače vyhledejte výstupní zvukový port. Často bývá označený ikonou sluchátek nebo reproduktorů. Až ho najdete, tak se ujistěte, že jsou v něm sluchátka připojena. Sluchátka můžete také odpojit a znovu je připojit, protože je možné že došlo ke špatnému kontaktu mezi portem a sluchátky. Až bude zástrčka zcela zasunuta, budete cítit, že cvakla.Většina moderních počítačů označuje zvukový výstup zeleně.
 2. Zkontrolujte externí reproduktory. Některé externí reproduktory mají pro sluchátka vestavěný konektor. Hlavním rozdílem je samostatný zdroj energie. Mnoho reproduktorů vyžaduje jeden. Ujistěte se, že je správně zapojen a že jsou reproduktory zapnuté, protože se může stát, že reproduktory nezvládnou poskytovat dostatečnou energii pro sluchátka.
 3. Zkontrolujte sluchátka. Některá sluchátka jsou vybavena integrovaným ovládacím prvkem zvuku, který funguje nezávisle na zvukových ovládacích prvcích Windows 10. Ujistěte se, že je hlasitost dostatečně hlasitá, abyste ji slyšeli.
 4. Zkontrolujte ovládání hlasitosti. V pravém dolním rohu obrazovky klikněte pravým tlačítkem na ikonu reproduktoru a poté vyberte možnost pro Otevření centra hlasitosti. Upravte posuvník sluchátek tak, abyste lépe slyšeli zvuk.

 5. Zapněte sluchátka. V ovládacích prvcích hlasitosti systému Windows, označuje červený kruh s lomítkem, že je něco ztlumeno. Vyberte možnost reproduktoru a nastavte hlasitost mixážního pultu pro zapnutí sluchátek.

 6. Nastavte výstupní zařízení. Sluchátka nemusí být vaším výstupním zařízením. Klepněte pravým tlačítkem na ikonu reproduktoru v pravém dolním rohu plochy. Poté vyberte možnost Otevření Nastavení zvuku. Z rozevírací nabídky vyberte možnost Vyberte si výstupní zařízení a vyberte si vaše sluchátka.

  Pokud kliknete na test přehrávání zvuku, uvidíte, jak se pohybují úrovně hlasitostí.

 7. Nastavte hlasitost jednotlivých aplikací. V nastavení zvuku Windows přejděte dolů a vyberte možnost hlasitost aplikace a předvolby zařízení. Zde si můžete znovu potvrdit, na co je nastaven váš výstup a vaše hlasitost.

  Můžete také ovládat jednotlivé hlasitosti zvuku pro různé spuštěné aplikace.

 8. Zkontrolujte zařízení pro přehrávání zvuku. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru / zvuku v pravém dolním rohu obrazovky a vyberte možnost zvuky > přehrávání , abyste zjistili, zda jsou vaše sluchátka připojena. Pokud vedle sebe nemají zelené zaškrtnutí, nemusí jej Windows 10 detekovat. Znamená to, že budete muset nejspíš nainstalovat nové ovladače.

 9. Zkontrolujte využití zařízení Zvuky. V nabídce Zvuky klikněte pravým tlačítkem myši na sluchátka a vyberte možnost Vlastnosti. Dále nastavte Využití zařízení na Použít toto zařízení (povolit).

 10. Upravte úrovně vyvážení zvuku. V nabídce Zvuky vyberte na kartě ikonu Úrovně a ověřte tak nastavení hlasitosti sluchátek. Vyberte možnost Vyvážení, pro upravení úrovně vyvážení zvuku.

 11. Zakázat vylepšení zvuku. Některé zvukové karty nebudou fungovat, pokud jsou povolená některá vylepšení. V části Zvuky přejděte na ikonu Vylepšení a vyberte možnost Zakázat všechna vylepšení. Poté vyberte možnost Náhled, abyste si mohli vyzkoušet vaše sluchátka.

 12. Vyzkoušejte Poradce při potížích ve Windows 10. Chcete-li spustit nástroj pro odstraňování problémů, postupujte takto:
  1. Na ploše klikněte pravým tlačítkem na ikonu reproduktoru/Zvukový mixér a poté vyberte možnost Řešení problémů se zvukem.
  2. Pokud musíte vybrat, s jakým zařízením chcete vyřešit problém, vyberte si sluchátka a klikněte na možnost další.
  3. Pokud se zobrazí výzva, vyberte možnost Ne, neotvírat vylepšení zvuku.
 13. Aktualizujte zvukové ovladače. Toho obvykle dosáhnete ve Správci zařízení Windows. Zastaralé ovladače se někdy mohou stát nekompatibilními s aktualizací systému Windows nebo vám může chybět nová funkce, která je potřebná pro správné přehrávání zvuku.
 14. Stáhněte si ovladače od výrobce. Pokud metoda Správce zařízení nefungovala, obraťte se na výrobce sluchátek, zvukové karty nebo na oba z nich. V ideálním případě aktualizujte vše, co můžete, včetně Windows, aby bylo zajištěno, že je vše kompatibilní a funkční s nejnovějšími funkcemi.Chcete-li nainstalovat ovladače od vývojáře zvukové karty, přejděte na jejich web a stáhněte si nejnovější ovladač pro Windows 10. Nezapomeňte si zapamatovat, kam jste soubory stáhli. Je to důležité pro pozdější instalaci ovladačů.

  Pokud vyberete možnost Dovolte mi vybrat ze seznamu dostupných ovladačů v počítači, tak Windows znovu nainstaluje aktuální ovladač, který zřídka kdy opravuje zvukové problémy.