Mercari Scams: Je toto online tržiště legitimní?

eBay, Craigslist a další weby pro online nakupování jsou velmi populární, protože umožňují lidem nakupovat nebo prodávat produkty všeho druhu, obvykle za velké slevy. Mezi další weby patří mobilní aplikace Mercari. Pokud vás zajímá, zda je Mercari legitimní záležitost, odpověď je ano.

Lifewire / Theresa Chiechi

Lidé často najdou způsob, jak z nevinných prodejních aktivit na takovýchto webech udělat podvod. Existuje několik způsobů, jak se chránit i na technicky bezpečném místě, jako je Mercari.


Co je to Mercariho podvod?

S Mercari není spojen žádný jediný podvod. Existuje však mnoho různých stížností od prodejců a kupujících, kteří web používají, částečně proto, že společnost Mercari zadržuje finanční prostředky prodejcům, dokud kupující nejsou s jejich nákupem spokojeni.

Existují také přísná omezení týkající se typů prodávaných produktů, která mohou prodejci někdy nevědomky porušit. Pokud tak učiní, může být celá transakce zrušena nebo účet prodejce může být pozastaven nebo zrušen. Kromě toho existuje několik pravidel a poplatků, které zřejmě frustrují kupující i prodávající, včetně systému hodnocení podobného systému eBay. Bezohlední prodejci také často navštěvují web stejně jako bezohlední kupující.

Mercari je mobilní aplikace pro uživatele iOS a Android. Japonská společnost byla založena s myšlenkou vytvořit mobilní tržiště pro kupující a prodávající. Na webu se prodávají nové, použité a ručně vyrobené předměty.

Kombinace těchto faktorů vedla k několika stížnostem na komunitních fórech na internetu, přičemž někteří lidé obecně odkazovali na web jako na podvod. Jiní trvají na tom, že jejich konkrétní situace musí být součástí podvodu.

I když všechny stížnosti mohou být skutečné, slovo podvod označuje podvodné schéma prováděné nepoctivým jednotlivcem, skupinou nebo společností ve snaze získat peníze nebo něco jiného hodnotného. Nezdá se, že by tento obecný popis popisoval samotný Mercari, i když může popsat mnoho činností, které uživatelé tvrdí, že na webu probíhají mezi kupujícími a prodávajícími.

Jak funguje podvod Mercari?

V případě Mercari jsou podvody obvykle ve formě prodejce, který se pokouší prodat výrobky, které jsou buď falešné, nebo poškozené; nebo zapojit kupující, kteří nemají v úmyslu platit za produkty, které kupují, a tak požadují falešné poškození nebo jiné problémy ve snaze získat zboží zdarma.

Prostředky nebudou prodejcům uvolněny, dokud kupující nepotvrdí, že zboží dorazilo, jak je popsáno, a dokončí nákup hodnocením prodejce. Jakmile je akce dokončena, může prodejce poté kupujícího ohodnotit.


Jak podvodníci najdou oběti Mercari?

Podvodní prodejci nabídnou k prodeji falešné nebo podvodné zboží. Najdou vás jednoduše tím, že uvedou tyto položky na prodej za příliš dobré ceny, nebo napíší popisy produktů, díky nimž se tyto položky budou zdát skutečné, a proto stojí za každou korunu za velmi vysokou cenu. Protože nejsou vypláceny, dokud kupující nákup neschválí, není pro prodejce snadné kupce podvádět.

Podvodní kupující zakoupí zboží a pokusí se použít platební metody, které nejsou schváleny prostřednictvím Mercari, nabídnou vzlyky, které lákají prodejce na nižší ceny, reklamují poškozené výrobky, zasílají poškozené zboží, když prodejci zaslali nepoškozené zboží atd.

Možnosti podvodů jsou stejně nekonečné jako u lidí, přestože Mercari má řadu pravidel týkajících se prodeje a návratnosti.


Jak se mohu vyhnout tomu, abych se zapojil do Mercariho podvodu?

Na jakékoli stránce pro online nakupování je důležité pečlivě prozkoumat nejen to, co kupujete, ale také to, od koho to kupujete. Prodejci mají méně možností, protože nemohou odmítnout prodej někomu.

Prodejci

  • Pořiďte několik fotografií všech produktů, které dodáváte.

  • Ujistěte se, že dodržujete pravidla prodeje.

  • Udržujte skóre zpětné vazby co nejvyšší.

Kupující

  • Proveďte průzkum a ověřte, zda jsou položky legitimní.

  • Zkontrolujte zpětnou vazbu prodejce a skóre ostatních kupujících.

  • Zeptejte se pomocí systému soukromých zpráv.

Už jsem oběť. Co bych měl dělat?

Standardní možností oběti podvodu Mercari je podat stížnost prostřednictvím zákaznického servisu Mercari. Pokud máte pocit, že web sám o sobě problém přetrvával, přestaňte jej používat.

Mezi další akce může patřit podání policejního hlášení a podle okolností dokonce podání prohlášení oběti podvodu u tří hlavních úvěrových kanceláří.

Jak hlásit internetové podvody nebo podvody

Jak se mám vyhnout tomu, abych byl zaměřen na podvod Mercari?

Nejlepším řešením je být proaktivní a zůstat ostražití. I když je stránka Mercari sama o sobě opravdovým obchodem, existuje mnoho webů, které jsou od začátku falešné. Můžete si všimnout podvodných webových stránek, pokud věnujete velkou pozornost, ale jednou z hlavních stop, které je třeba zvážit, je způsob, jakým jste přistáli na webu: Přesměroval vás váš webový prohlížeč najednou na neznámý web nebo jste jej záměrně vyhledali?

Podvodné weby mohou být často součástí počítačového viru, proto je důležité antivirový software neustále aktualizovat. Tyto programy jsou navrženy tak, aby pomohly odhalit podvodné weby nebo detekovat podezřelou aktivitu ve vašem počítači.

Dále víte, jak vypadají phishingové podvody a další e-mailové podvody, abyste náhodou nepřišli na podvodný web. Farmaceutické podvody jsou také specifickým typem podvodu, který uživatele přesměrovává na falešné webové stránky konkrétně za účelem krádeže osobních a finančních informací.

Top 10 online podvodů, na které je třeba dávat pozor