Jak zobrazit Instagram na webu online

Instagram je jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí, které se dnes používají. Oficiální mobilní aplikace pro zařízení iOS a Android umožňují uživatelům pořizovat nebo nahrávat fotografie a videa a komunikovat se všemi svými následovníky a uživateli, které sami sledují.

Instagram je primárně určen k použití z mobilního zařízení prostřednictvím oficiální aplikace Instagram, ale lze k němu přistupovat a používat jej také z webových prohlížečů. Pokud si tedy chcete Instagram prohlédnout online z notebooku, stolního počítače nebo dokonce z webového prohlížeče v mobilním zařízení, postupujte takto.


Navštivte Instagram.com

Můžete navštívit Instagram.com v libovolném webovém prohlížeči a přihlásit se ke svému účtu nebo si vytvořit nový účet, pokud jej ještě nemáte. Jakmile se přihlásíte, dostanete se přímo na kartu zdroje zpráv, která má podobné rozložení jako to, co uvidíte v mobilní aplikaci.

Carl Court / Getty Images

Procházejte svůj zpravodajský kanál a označte lajky nebo komentáře k příspěvkům

Při procházení příspěvků, které se vám zobrazují ve vašem zpravodajském kanálu, můžete s nimi komunikovat téměř přesně stejným způsobem jako v aplikaci. Stačí se podívat na tlačítko srdcese pole pro komentář, nebo tlačítko záložky v dolní části každého příspěvku označte, že se vám líbí, zanechte mu komentář nebo jej uložte do svých záložek. Můžete také kliknout na ikonu tři tečky v pravém dolním rohu pro vložení příspěvku na webovou stránku nebo nahlášení jako nevhodného obsahu.


Objevte nové uživatele a jejich obsah

V horní části obrazovky uvidíte tři ikony - z nichž jedna by měla vypadat malý kompas. Kliknutím na toto tlačítko zobrazíte v aplikaci jednodušší verzi karty Prozkoumat, která obsahuje doporučené uživatele, které je třeba sledovat, a několik miniatur jejich nejnovějších příspěvků.


Zkontrolujte své interakce

Kliknutím tlačítko srdce v horní části obrazovky se spustí malé okno, které se otevře pod ní a zobrazí souhrn všech vašich posledních interakcí. Můžete se posunout dolů v tomto malém okně a zobrazit je všechny.

Zobrazte a upravte svůj profil

Můžete kliknout na tlačítko ikona uživatele v horní části obrazovky zobrazíte webovou verzi svého profilu Instagram, která se velmi podobá té, kterou vidíte v aplikaci. Zobrazí se vaše profilová fotka spolu s vaším životopisem a dalšími podrobnostmi a mřížkou vašich posledních příspěvků níže.

K dispozici je také Upravit profil tlačítko vedle vašeho uživatelského jména. Kliknutím na toto tlačítko upravíte informace o svém profilu a další podrobnosti účtu, například heslo, autorizované aplikace, komentáře, nastavení e-mailu a SMS.

Kliknutím na libovolnou fotografii ve svém profilu ji zobrazíte v plné velikosti. Zobrazuje se stejným způsobem, jako se jednotlivé stránky příspěvků zobrazovaly vždy online, ale interakce se zobrazují napravo od příspěvku, nikoli pod ním.

Stojí za to vědět, že Instagram má také vyhrazené adresy URL pro každý profil. Chcete-li navštívit svůj vlastní webový profil Instagramu nebo kdokoli jiný, můžete jednoduše navštívit:

https://instagram.com/username

Stačí změnit „uživatelské jméno“ na jakékoli.

Znepokojení ohledně soukromí na Instagramu

Nyní, když máme webové profily, a pokud je váš profil veřejný, může kdokoli na webu přistupovat k vašemu profilu a zobrazit všechny vaše fotografie. Pokud nechcete, aby se na vaše fotografie dívali cizí lidé, musíte svůj profil nastavit jako soukromý.

Když je váš profil nastaven jako soukromý, vaše fotografie se vám budou zobrazovat pouze v mobilních aplikacích a ve vašem webovém profilu, pokud s nimi souhlasíte.

Omezení s Instagramem přes web

S Instagramem můžete dělat hodně z běžného webového prohlížeče - kromě skutečného zveřejňování nového obsahu. V současné době neexistuje možnost nahrávat, upravovat a zveřejňovat fotografie nebo videa do vašeho účtu z webu, takže pokud to chcete udělat, budete si muset stáhnout aplikaci Instagram do kompatibilního mobilního zařízení.

Také se nemůžete spojit s přáteli z Facebooku, zobrazit příspěvky, které jste propojili, nastavit dvoufaktorové ověřování, spravovat blokované uživatele, nastavit svůj profil jako soukromý / veřejný, přepnout na obchodní profil, vymazat historii vyhledávání a provést několik dalších věcí, které můžete dělat pouze prostřednictvím aplikace. (Svůj účet Instagram však můžete dočasně deaktivovat nebo trvale smazat prostřednictvím webu, nikoli prostřednictvím aplikace).

I přes některá omezení používání Instagramu přes web je stále skvělé vědět, že můžete svůj kanál snadno procházet, objevovat nový obsah, konfigurovat uživatelské nastavení a komunikovat s ostatními uživateli, jako byste to dělali z aplikace. To může být velmi užitečná volba, když se malé obrazovky a dotykové klávesnice začínají cítit jako spíš potíže než pomoc.