Jak kopírovat kód z webu

Pokud jste uživatel webu (nebo možná i ctižádostivý webový designér nebo vývojář), který často naráží na skvěle vypadající webové stránky s funkcemi nebo aspekty, díky nimž se divíte, jak byly vytvořeny, možná budete chtít zvážit zobrazení kódu webu nebo jeho kopírování. a uložit si ho na později, abyste se na něj mohli znovu podívat a zjistit, jak se to stalo. A možná ji dokonce replikujete ve svých vlastních projektech nebo vývojových projektech.

Evgenii_Bobrov / Getty Images

Kopírování kódu z jedné webové stránky je extrémně snadné, pokud znáte webový prohlížeč, který používáte. Zde je postup, jak to udělat pro tři z nejpopulárnějších webových prohlížečů.


Kopírování v Google Chrome

 1. Otevřete Chrome a přejděte na webovou stránku, kterou chcete zkopírovat.

 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo nebo prázdné místo na webové stránce. Jen se ujistěte, že nekliknete pravým tlačítkem na odkaz, obrázek nebo jinou funkci.

 3. Pokud uvidíte možnost označenou, budete vědět, že jste klikli na prázdné místo nebo do prázdné oblasti Zobrazit zdroj stránky v zobrazené nabídce. Vybrat Zobrazit zdroj stránky pro zobrazení kódu webové stránky.

 4. Zkopírujte celý kód zvýrazněním celé nebo jen konkrétní oblasti kódu, kterou chcete, stisknutím Ctrl + C or Příkaz + C na klávesnici a poté vložte kód do textového nebo dokumentového souboru.

  Kopírování v Mozilla Firefox

 5. Otevřete Firefox a přejděte na webovou stránku, kterou chcete zkopírovat.

 6. V horní nabídce vyberte možnost Nástroje > Web Developer > Zdroj stránky.

 7. Otevře se nová karta s kódem stránky, který můžete zkopírovat zvýrazněním konkrétní oblasti nebo pomocí pravým kliknutím na Vybrat vše pokud chcete celý kód. lis Ctrl + C or Příkaz + C na klávesnici a vložte jej do textového nebo dokumentového souboru.


Kopírování v Apple OS X Safari

 1. Otevřete Safari a přejděte na webovou stránku, kterou chcete zkopírovat.

 2. V horní nabídce klikněte na Safari a poté klikněte na Předvolby.

 3. V horní nabídce pole, které se zobrazí ve vašem prohlížeči, klikněte na pokročilý ikona ozubeného kola.

 4. Ujistit se Zobrazit vývoj je zaškrtnuto menu v řádku nabídek off.

 5. Zavři Předvolby a klikněte na tlačítko Rozvíjet možnost v horním menu.

 6. klikněte Zobrazit zdroj stránky vyvolat záložku s kódem ze spodní části stránky.

 7. Pomocí myši táhnout kartu na obrazovce, pokud ji chcete zobrazit, abyste ji mohli zobrazit v plném rozsahu a zkopírovat ji zvýrazněním celé nebo jen konkrétní oblasti kódu, kterou chcete, stisknutím Ctrl + C or Příkaz + C na klávesnici a poté ji vložte kamkoli chcete.