Co je soubor DAA?

Soubor s příponou DAA je soubor s přímým přístupem k archivu. Jsou hodně podobné souborům ISO, protože mohou být kopiemi disků s plným obrazem, ale oproti ISO mají některé výhody, jako jsou komprese a rozdělení souborů.

Některé soubory DAA mohou být šifrovány, chráněny heslem a dokonce se mohou rozdělit na menší části, jako je file.part01.daa, file.part02.daa atd.

Formát Direct Access Archive je proprietární formát vyvinutý stejnými lidmi, kteří vytvořili software pro zobrazování disků PowerISO.


Jak otevřít soubor DAA

Přímý přístup Archiv Soubory DAA lze otevírat, vytvářet a vypalovat na disk pomocí programu PowerISO.

Ve Windows by měl být balíček Pismo File Mount Audit Package schopen připojit soubor DAA jako virtuální disk. Díky tomu si Windows myslí, že je vložen skutečný disk, i když tam opravdu není. Je to užitečné, protože před použitím nemusíte soubor DAA vypálit na CD. AcetoneISO dělá totéž, ale pro Linux.

MagicISO a UltraISO mohou také otevírat soubory DAA.

Některé bezplatné nástroje pro zip / unzip souborů mohou také otevírat soubory DAA, což vám umožní přístup k datům, aniž byste je museli vypalovat na disk a aniž byste museli připojovat soubory DAA jako virtuální disk.

Jak převést soubor DAA

Přestože soubory DAA jsou navrženy výhradně pro PowerISO, existuje několik metod převodu DAA na ISO, takže jej můžete vypálit na disk pomocí softwaru pro vypalování obrázků, jako je ImgBurn.

Jedním ze způsobů převodu souboru DAA do formátu ISO je nástroj s názvem DAA2ISO. Použití je jednoduché a není třeba jej do počítače instalovat. Podporuje dokonce vícedílné soubory DAA.

Převaděč DAA převádí DAA na ISO v systému macOS. Funguje stejným způsobem jako DAA2ISO, ale má grafické uživatelské rozhraní.

Jakmile převedete soubor DAA do formátu ISO, vypálte obraz ISO na disk.

Nelze převést soubor DAA do formátu MP3, PDF nebo jiného podobného formátu. Vzhledem k tomu, že soubory DAA jsou soubory obrazů disků, lze je technicky převést pouze do jiných formátů obrazů disků, a proto je možné převést DAA na ISO.

Pokud však otevřete soubor DAA pomocí nástroje pro rozbalení souborů, jak jsme vysvětlili výše, můžete tyto jednotlivé soubory převést na něco jiného. Použijte k tomu bezplatný převaděč souborů.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Nejpravděpodobnějším důvodem, proč žádný z výše uvedených programů nedokáže soubor otevřít, je ten, že to ve skutečnosti není soubor DAA. Může být snadné zaměnit jeden soubor za soubor DAA, pokud jsou přípony souborů podobné.

Například soubory DDAT sdílejí některá stejná písmena přípony souboru jako soubory DAA, přestože tyto dva formáty zcela nesouvisí a pro svou práci vyžadují různé programy. Soubory DDAT jsou soubory dočasného videa DivX, které se otevírají pomocí softwaru DivX.

DAE a DAR jsou některé další příklady, kdy soubory vypadají, jako by četly „DAA“ a mohly by být použity s otvírákem souborů DAA, ale jsou skutečně vyhrazeny pro různé formáty, které nejsou kompatibilní se softwarem souvisejícím s DAA.