Co je soubor AI?

Soubor s příponou .AI je s největší pravděpodobností soubor Adobe Illustrator Artwork vytvořený programem vektorové grafiky Adobe s názvem Illustrator. Je to proprietární formát souboru vyvinutý a udržovaný společností Adobe Systems.

Místo použití informací o bitmapových obrázcích ukládají soubory AI obrázek jako cesty, které lze změnit bez ztráty kvality. Vektorový obrázek je uložen ve formátu PDF nebo EPS, ale používá se přípona souboru AI, protože program Adobe Illustrator je primární software, který vytváří soubory v tomto formátu.

Soubory AIT jsou podobné, ale jsou to soubory šablony Illustratoru, které se používají k vytváření více podobně vytvořených souborů AI.

Pokud váš soubor AI není souborem Adobe Illustrator Artwork, může to být soubor Battlefield 2 Artificial Intelligence. Pokud ano, nemá to vůbec nic společného s vektorovými obrázky, ale je to prostý textový dokument, který obsahuje vlastnosti pro fungování určitých herních prvků.

AI je také běžná zkratka pro umělou inteligenci, ale s Adobe Illustratorem to samozřejmě nemá nic konkrétního.


Jak otevírat soubory AI

Adobe Illustrator je primární program používaný k vytváření a otevírání souborů AI. Některé další aplikace, které umí pracovat se soubory Adobe Illustrator Artwork, zahrnují programy Adobe Acrobat, Photoshop a After Effects, CorelDRAW Graphics Suite, Canvas X a Cinema 4D.

Pokud v souboru AI není uložen obsah PDF a používáte k jeho otevření aplikaci Photoshop, můžete obdržet zprávu, která říká něco jako „Toto je soubor Adobe Illustrator, který byl uložen bez obsahu PDF.“ Pokud k tomu dojde, vraťte se do aplikace Adobe Illustrator a vytvořte soubor znovu, ale tentokrát vyberte Vytvořte soubor kompatibilní s PDF volba.

Některé bezplatné otvírače AI zahrnují Inkscape, Scribus, Ai Viewer ideaMK a sK1. Pokud je soubor AI uložen s kompatibilitou PDF, některé další zahrnují Preview (prohlížeč PDF pro MacOS) a Adobe Reader.

Battlefield 2 se používá k otevírání souborů AI souvisejících s touto hrou, ale pravděpodobně jej nelze otevřít ručně z hry. Místo toho pravděpodobně sídlí někde zvláštně, takže software může podle potřeby odkazovat na soubor AI. To znamená, že jej pravděpodobně upravíte pomocí bezplatného textového editoru.

Jak převést soubor AI

Otvírače AI shora mohou převést soubor AI do řady dalších podobných formátů. Použijte Illustrator Soubor > Uložit jako Nabídka pro uložení souboru AI do formátu FXG, PDF, EPS, AIT, SVG nebo SVGZ nebo Soubor > Vývoz pokud chcete převést AI na DWG, DXF, BMP, EMF, SWF, JPG, PCT, PSD, PNG, TGA, TXT, TIF nebo WMF.

Photoshop vám umožní otevřít soubor AI File> OTEVŘENO, poté jej můžete uložit na PSD nebo do jiného formátu podporovaného aplikací Photoshop.

Pokud si nechcete koupit nebo stáhnout vyhrazený prohlížeč souborů AI, můžete jej stále převést pomocí online převaděče AI, jako je Zamzar. S tímto webem můžete uložit soubor AI do formátu JPG, PDF, PNG, SVG, GIF a řady dalších formátů obrazových souborů.


Více informací o formátu AI

Některé programy mohou otevřít pouze soubory AI, které jsou starší než určitá verze. Například bezplatný program Inkscape může importovat soubory AI, které jsou založeny na formátu AI PostScript, pokud je verze 8 nebo nižší, zatímco jsou podporovány soubory AI založené na PDF verze 9 a novější.

Formát AI se dříve nazýval PGF, ale nesouvisí s formátem Progressive Graphics File, který používá příponu souboru .PGF.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Přípona souboru .AI je opravdu krátká a obsahuje dvě velmi běžná písmena. Díky tomu je snadné zaměnit jej s jinými podobně hláskovanými příponami souborů, které nemají nic společného s Adobe Illustrator nebo Battlefield 2.

Příkladem je AIR, stejně jako formát zvukového archivu INTUS, který používá příponu souboru IAA. Ani jeden z těchto formátů souborů nemá nic společného s formáty, které používají příponu souboru AI.

Dalším příkladem je AIA; tohle může být trochu matoucí. Tuto příponu souboru lze použít pro soubory zdrojového kódu aplikace MIT App Inventor používané s aplikací MIT App Inventor, nebo se může skutečně jednat o soubor akce aplikace Adobe Illustrator, který se používá k automatizaci kroků v aplikaci Adobe Illustrator.