Jak zobrazit zdroj zprávy v Gmailu

E-mail, který vidíte v Gmailu, není ve skutečnosti skutečný původní e-mail, alespoň ne ten, který e-mailový program interpretuje, když jej přijme. Místo toho je skrytý zdrojový kód, který můžete zobrazit a zobrazit další informace, které nejsou obsaženy v běžné zprávě.

Celý zdrojový kód e-mailu můžete zobrazit pouze při používání verze Gmailu nebo Doručené pošty pro stolní počítače. Mobilní aplikace Gmail nepodporuje prohlížení původní zprávy.


Jak zobrazit zdrojový kód zprávy v Gmailu

Zdrojový kód e-mailu zobrazuje informace v záhlaví e-mailu a často HTML kód, který řídí způsob zobrazení zprávy. To znamená, že uvidíte, kdy byla zpráva přijata, server, který ji poslal, a mnoho dalšího.

  1. Otevřete zprávu, u které chcete zobrazit zdrojový kód.
  2. Vyhledejte horní část e-mailu, kde se nachází předmět, podrobnosti o odesílateli a časové razítko. Vedle toho je ikona Odpovědět a tři skládané tečky pro nabídku. Vybrat tři skládané tečky ikona odhalit další možnosti.

  3. vybrat Ukázat originál z této nabídky otevřete novou kartu, která zobrazuje zdrojový kód e-mailu.

  4. Původní zdrojový kód zprávy se otevře na nové kartě. V horní části najdete důležité podrobnosti o zprávě a o tom, jak byla odeslána. Níže je prostý text, který byl vyměněn mezi e-mailovými servery.

  5. E-mailové zprávy obsahují informace, které servery používají k zajištění, aby se zpráva dostala na správné místo. K vyhledání začátku skutečné zprávy můžete použít vyhledávací funkci prohlížeče. Protože je zpráva HTML, měla by začínat HTML <! DOCTYPE html> štítek. Otevřete vyhledávání pomocí Ctrl + F. Poté vyhledejte DOCTYPE přejdete na začátek obsahu zprávy.

  6. Chcete-li stáhnout původní zprávu jako soubor TXT, vyberte Stáhnout originál. Nebo vyberte Zkopírovat do schránky zkopírovat celý text, abyste jej mohli vložit kamkoli chcete.