Co dělat, když nelze aktivovat použitý iPhone

Nákup použitého iPhone někdy vede k problémům, když se pokusíte aktivovat zařízení v síti vašeho operátora, protože iPhone požádá o Apple ID někoho jiného a bez něj nebude fungovat.

Lifewire


Co se děje: Aktivační zámek

Uživatelský iPhone, který nelze aktivovat, je obvykle způsoben funkcí služby Najít můj iPhone společnosti Apple s názvem Aktivační zámek. Activation Lock je bezpečnostní opatření, které společnost Apple přidala k řešení krádeží iPhone. Pokud se někomu před aktivačním zámkem podařilo ukrást iPhone a nenechat se chytit, mohl jej jednoduše vymazat, znovu prodat a dostat se z trestného činu. Aktivační zámek to změnil.

Pokud původní vlastník telefonu nastavil v zařízení Find My iPhone, uloží se Apple ID použité k aktivaci zařízení na serverech Apple spolu s informacemi o tomto telefonu. Tyto servery znovu aktivují telefon pouze v případě, že je použito původní Apple ID.

Kelly Miller / Lifewire

Blokuje vám aktivace nebo dokonce používání iPhone, protože nemáte uživatelské jméno a heslo Apple ID, které bylo původně použito k nastavení telefonu. To pomáhá zabránit krádeži: proč se obtěžovat krást telefon, který nefunguje? Na druhou stranu vám nepomůže, pokud jste telefon zakoupili legitimně.

Předchozí vlastník s největší pravděpodobností před prodejem zapomněl vypnout funkci Najít můj iPhone nebo zařízení správně vymazat (i když to může být také známka toho, že máte odcizené zařízení, buďte opatrní). Musíte pouze kontaktovat předchozího vlastníka a nechat ho provést několik kroků.

Existuje spousta webů a služeb, které tvrdí, že mohou aktivační zámek odebrat bez předchozího vlastníka. Buďte k nim velmi, velmi skeptičtí.

Jak odebrat aktivační zámek na iPhone s předchozím vlastníkem

Abyste mohli používat svůj nový iPhone, musíte odstranit aktivační zámek zadáním Apple ID předchozího vlastníka.

Začněte proces kontaktováním prodejce a vysvětlením situace. Pokud prodejce bydlí dostatečně blízko vás, abyste mu mohli telefon vrátit, udělejte to. Jakmile má prodejce iPhone v ruce, stačí zadat jeho Apple ID na obrazovce Activation Lock. Po dokončení restartujte telefon a můžete pokračovat ve standardním procesu aktivace.


Jak odebrat aktivační zámek s předchozím vlastníkem pomocí iCloud

Věci se trochu zkomplikují, pokud prodejce nemůže fyzicky získat přístup k telefonu. V takovém případě prodejce pomocí iCloudu odebere telefon ze svého účtu následujícím způsobem:

 1. Na libovolném zařízení přejděte na iCloud.com.

  Lifewire

  Pokud na svém zařízení iOS přistupujete na stránku iCloud.com a máte nainstalovaný Find My iPhone, zobrazí se vám možnost Otevřete Find My iPhone. Klepnutím na toto pokračujte.

  Lifewire

 2. Přihlaste se pomocí Apple ID, které použili k aktivaci telefonu.

 3. klikněte Najděte iPhone.

  Lifewire

 4. klikněte Všechna zařízení.

 5. Klikněte na telefon, který vám prodávají, a poté klikněte na ikonu „i“. Zobrazí se podrobnosti.

  Lifewire

 6. klikněte Odstranit z účtu. Možná budete muset mít předchozího vlastníka Vymazat nejdříve zařízení, pokud tak ještě neučinili (viz níže).

Po dokončení byste měli iPhone restartovat. Pokud můžete pokračovat v normálním procesu aktivace, můžete jít.


Co dělat, pokud je k dispozici úvodní obrazovka nebo obrazovka přístupového kódu

V závislosti na tom, co předchozí vlastník udělal nebo neudělal, možná nebudete ani ve fázi aktivačního zámku. Pokud zapnete nový telefon a uvidíte domovskou obrazovku iPhonu nebo obrazovku uzamčení hesla, prodejce telefon před prodejem správně nevymazal.

V tomto scénáři potřebujete, aby prodejce zařízení vymazal, než jej budete moci aktivovat. Předchozí vlastník musí udělat toto:

 • Pokud je v telefonu spuštěn iOS 10 a novější, měl by se prodejce odhlásit z iCloudu a poté vymazat zařízení přechodem na Nastavení > obecně > resetovat > Vymazat veškerý obsah a nastavení.
 • Pokud je v telefonu iOS 9, měl by prodejce přejít na Nastavení > obecně > resetovat > Vymazat veškerý obsah a nastavení a po zobrazení výzvy zadejte jejich Apple ID.

Po dokončení procesu mazání bude telefon připraven k aktivaci.

Jak vymazat iPhone pomocí iCloud

Pokud předchozí vlastník iPhone správně nevymazal a telefon nemůžete fyzicky dostat k prodejci, může jej prodejce pomocí iCloudu vymazat. Chcete-li to provést, ujistěte se, že je telefon, který se pokoušíte aktivovat, připojen k Wi-Fi nebo mobilní síti, a poté požádejte prodejce, aby postupoval podle těchto kroků:

 1. Přejděte na stránku iCloud.com/#find.

 2. Přihlaste se pomocí Apple ID, které použili v telefonu, který vám prodávají.

 3. klikněte Všechna zařízení.

 4. Vyberte telefon, který vám prodávají.

 5. klikněte Smazat iPhone.

 6. Když je telefon vymazán, klikněte na Odstranit z účtu.

 7. Restartujte telefon a měli byste být schopni jej nastavit.

Vymazání iPhone pomocí aplikace Najít můj iPhone

Stejný proces vymazání iPhone provedený pomocí iCloudu v poslední části lze provést pomocí aplikace Najít můj iPhone nainstalované na jiném iPhone. Pokud to prodejce preferuje, připojte telefon, který kupujete, k Wi-Fi nebo mobilní síti a poté nechejte prodejce, aby postupoval podle těchto kroků:

 1. Spusťte aplikaci Najít můj iPhone.

 2. Přihlaste se k němu pomocí Apple ID, které použili v telefonu, který vám prodali.

 3. Vyberte telefon, který vám prodali.

 4. Využít Smazat iPhone.

  Lifewire

 5. Využít Smazat iPhone (je to stejný název tlačítka, ale na nové obrazovce).

  Lifewire

 6. Zadejte jejich Apple ID.

 7. Využít Vymazat.

 8. Využít Odstranit z účtu.

 9. Restartujte iPhone a spusťte instalaci.

Jak se vyhnout aktivačnímu zámku při prodeji vašeho iPhone

Pokud se chystáte prodat svůj iPhone, nechcete, aby vás jeho prodejce obtěžovalo tím, že vám vypnul zámek aktivace. Před prodejem iPhonu se ujistěte, že máte bezproblémovou transakci provedením všech správných věcí.