Soubor CFM (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou CFM je soubor Cold Fusion Markup. Někdy se jim říká soubory Cold Fusion Markup Language, které lze vidět zkráceně jako CFML.

Soubory značek Cold Fusion Markup jsou webové stránky vytvořené ze specifického kódu, který umožňuje spouštění skriptů a aplikací na webovém serveru ColdFusion.

CFM je také zkratka pro technologické výrazy, které nemají nic společného se soubory CFM, jako je správa konfiguračních souborů, správce toku obsahu, správce fragmentů kódu a model Cyber ​​Fed.


Jak otevřít soubor CFM

Soubory CFM jsou založeny na textu, což znamená, že je lze otevřít jako textový soubor v libovolném textovém editoru, například v programu Poznámkový blok ve Windows nebo v závorkách. Programy podobné těmto budou správně zobrazovat obsah souboru.

Soubory CFM mohou otevírat i jiné programy, například software Adobe ColdFusion a Dreamweaver nebo BlueDragon z New Atlanty.

Je však pravděpodobné, že pokud nejste vývojářem webu, soubor CFM, se kterým se pravděpodobně setkáte, vám neměl být takto představen. Jinými slovy, server vám někde nesprávně poskytl soubor CFM namísto použitelného souboru, který jste očekávali.

Pokud jste například stáhli soubor CFM odněkud, o kterém jste očekávali, že bude ve formátu jako PDF nebo DOCX, čtečka PDF neotevře CFM a neukáže váš bankovní výpis, ani vám to Microsoft Word neukáže bezplatná šablona blahopřání, když skončí v CFM.

V těchto případech zkuste soubor přejmenovat a nahradit část .cfm příponou .xyz, kde „xyz“ je formát, který jste očekávali - například .pdf nebo .docx. Pak zkuste soubor otevřít normálně, jak jste původně plánovali.

Jak převést soubor CFM

Vzhledem k textové povaze souboru CFM není důvod používat program pro převod souborů. Soubor CFM však lze uložit nebo převést na HTM / HTML, aby jej bylo možné zobrazit v prohlížeči, ale všechny funkce poskytované serverem ColdFusion by samozřejmě byly ztraceny.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tomto okamžiku neotevře, je pravděpodobné, že máte na mysli úplně jiný soubor. To se může stát, pokud jste nesprávně přečetli příponu souboru. Některé soubory sdílejí běžná písmena a čísla přípon souborů, ale to nutně neznamená, že jejich formáty spolu souvisejí a že soubory lze otevírat ve stejném softwaru.

Například CFF může vypadat hodně jako CFM, ale soubory, které používají tuto příponu, používá software Modelmaker. CMF je podobný, ale může patřit do formátu Connected Backup, který používá program Connected Backup. Dalším jsou soubory FCM nebo fCraft World, které fCraft používá.

Pokud váš soubor nekončí žádnou z těchto přípon souborů, prozkoumejte příponu na konci názvu souboru a zjistěte, v jakém formátu je a jaký program musíte mít v počítači, abyste jej mohli otevřít.