Soubor ASF (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou ASF je soubor formátu Advanced Systems Format vyvinutý společností Microsoft, který se běžně používá pro streamování zvukových a obrazových dat. Soubor ASF může obsahovat metadata, jako je název, data autora, hodnocení a popis.

Struktuře zvukových nebo obrazových dat rozumí soubor ASF, ale neurčuje metodu kódování. WMA a WMV jsou však dva nejběžnější druhy dat, která jsou uložena v kontejneru ASF, takže soubory ASF se nejčastěji zobrazují s jednou z těchto přípon souborů.

Formát souboru ASF podporuje kapitoly a titulky a také priority a kompresi streamů, díky čemuž jsou ideální pro streamování.

ASF je také zkratka pro Atmel Software Framework a textovou zkratku, která znamená „atd.“, Ale ani jedna nemá nic společného s formátem souboru.


Otevírání a převod souborů ASF

Přehrajte soubor ASF pomocí Windows Media Player, VLC, PotPlayer, Winamp, GOM Player, MediaPlayerLite a pravděpodobně několika dalších bezplatných multimediálních přehrávačů.

Existuje řada aplikací, které mohou převést soubor ASF, včetně bezplatných programů pro převod videa a bezplatných aplikací, které mohou převádět zvukové soubory. Stačí otevřít soubor ASF v jedné z těchto aplikací a zvolit převést soubor do nového formátu.

Například pokud potřebujete, aby váš soubor ASF byl soubor MP4, WMV, MOV nebo AVI, zvažte použití Any Video Converter nebo Avidemux.

Zamzar je jedním ze způsobů převodu ASF na MP4 na počítači Mac nebo jiném operačním systému. Stačí nahrát soubor ASF na tento web a zvolit jeho převod do MP4 nebo jiného podporovaného formátu, jako je 3G2, 3GP, AAC, AC3, AVI, FLAC, FLV, MOV, MP3, MPG, OGG, WAV, WMV atd.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Nejprve zkontrolujte příponu souboru, pokud ji nemůžete otevřít výše uvedenými programy. Ujistěte se, že ve skutečnosti čte formát .ASF, a ne něco podobného.

Například AFS je přípona souboru pro STAAD Foundation Project soubory, které jsou vytvořeny pomocí CAD softwaru. I když se používají stejná písmena přípon souborů, nemají nic společného s formátem souboru ASF společnosti Microsoft.

Totéž platí pro ostatní, jako je Street Atlas USA Map, Secure Audio, SafeText a McAfee Fortress. Všechny tyto formáty používají příponu souboru SAF a patří k (většinou) ukončenému softwaru.

Soubory šablony schopností (AST) používají dvě ze tří přípon ASF, ale také nesouvisí.

Jedinou výjimkou jsou soubory ASX, což jsou seznamy skladeb sloužící k poslechu souborů ASF (nebo jiného mediálního souboru). S největší pravděpodobností můžete otevřít jeden, jako byste soubor ASF, protože některé multimediální přehrávače podporují formát seznamu skladeb, ale nemůžete se souborem ASX zacházet jako se souborem ASF; je to jen zkratka k audio datům.


Více informací o souborech ASF

ASF byl dříve známý jako Aktivní formát streamování a Pokročilý formát streamování.

Do souboru ASF lze zahrnout více nezávislých nebo závislých audio / video streamů, včetně několika streamů bitové rychlosti, což je užitečné pro sítě s různou šířkou pásma. Ve formátu souboru lze také ukládat webové stránky, skripty a textové streamy.

Soubor ASF obsahuje tři oddíly nebo objekty:

  • Záhlaví: Informace o velikosti souboru, počet streamů, které má, podrobnosti opravy chyb, kodeky, metadata a další objekty a obecné informace jsou uloženy v záhlaví souboru.
  • Datum: Tato část obsahuje skutečný obsah, který se má streamovat.
  • Jednoduchý rejstřík: Časové razítko, číslo snímku nebo doba prezentace jsou uloženy v objektu Simple Index, aby program pro přehrávání ASF mohl vyhledávat v souboru.

Když je soubor ASF streamován přes internet, není možné jej úplně stáhnout, než jej lze zobrazit. Po stažení konkrétního počtu bajtů (alespoň záhlaví a jeden datový objekt) lze soubor streamovat, protože zbytek se stáhne na pozadí.

Pokud je například soubor AVI převeden na ASF, může se soubor začít krátce poté přehrávat, místo aby musel čekat na stažení celého souboru, jako je to nutné pro formát AVI.