Soubor EX_ (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou EX_ je komprimovaný soubor EXE. Tento formát ukládá soubor EXE s menší velikostí, aby se ušetřil úložný prostor. Formát EX_ můžete také najít v komprimovaných instalačních souborech, které si stáhnete z internetu.

Systém Windows nemůže spustit soubor EX_. Například nemůžete náhodně otevřít soubor EX_ pro spuštění programu, dokud není přípona souboru přejmenována na EXE.

Při otevírání spustitelných souborů buďte velmi opatrní. Tyto soubory mohou být pro váš systém, osobní údaje a celkové zabezpečení extrémně nebezpečné. Nikdy neotvírejte spustitelný soubor, který vám byl zaslán e-mailem nebo o kterém nevíte, co přesně dělá.


Jak otevřít soubor EX_

Než budete moci soubor spustit, musíte nejprve převést soubor EX_ na soubor EXE. Můžete to udělat pomocí rozšířit příkaz z příkazového řádku systému Windows.

Jak otevřít příkazový řádek ve všech verzích systému Windows

Aby však tento příkaz fungoval, musíte se ujistit, že příkazový řádek pracuje ve správné složce. Po otevření příkazového řádku použijte příkaz dir ke změně adresáře na ten, který obsahuje soubor EX_.

Poté zadejte tento příkaz a nahraďte soubor.ex_ názvem souboru EX_, který chcete rozbalit (druhý soubor.exe je název, kterému chcete dát rozbalený soubor):

rozbalte soubor.ex_ soubor.exe

Nový soubor EXE bude vytvořen jako pojmenovaný. V původním souboru EX_ nebudou provedeny žádné změny.

Další možností pro zadání příkazu rozbalit je otevření příkazového řádku a psaní rozšířit následuje mezera. Poté přetáhněte soubor EX_ do příkazového řádku a přetáhněte jej. Tento trik automaticky vyplní umístění a název souboru EX_.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tomto okamžiku neotevře, ujistěte se, že máte skutečně na starosti soubor EX_. Některé přípony souborů vypadají opravdu podobně, a pokud zaměníte jiný soubor za soubor, který končí na EX_, a pokusíte se jej otevřít, jako jste četli výše, pravděpodobně to vůbec nebude fungovat.

Některé příklady podobných přípon souborů zahrnují EX4, EXO, EXP (export symbolů) a EX (zdrojový kód Euphoria). Pokud máte některý z těchto souborů, budete pravděpodobně potřebovat v počítači jiný program, abyste jej mohli otevřít / upravit / převést.