Soubor CVX (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou CVX je grafický soubor Canvas verze 6, 7, 8, 9 používaný v softwaru Canvas společnosti ACD Systems.

Soubory výkresů ve formátu CVX mohou obsahovat nastavení projektu, jako jsou obrazové efekty a vrstvy, a také vektorová a rastrová grafika.

Dávejte pozor, abyste nezaměňovali formáty souborů CVX a CMX. Soubory CMX jsou soubory Metafile Exchange Image, a přestože jsou podobné souborům CVX, nelze je otevřít a převést pomocí všech stejných nástrojů.


Jak otevřít soubor CVX

Soubory CVX lze otevírat pomocí programu Canvas společnosti ACD Systems, verze 6 a novější. Další program od ACD Systems, ACDSee, podporuje také formát CVX.

Canvas 11 a novější jsou vytvořeny speciálně pro operační systém Windows. Canvas byl pro MacOS ukončen v roce 2007, po Canvas X.

Pokud váš soubor CVX nemůže otevřít ani Canvas, ani ACDSee, je možné, že máte soubor, který používá příponu souboru CVX, ale nemá nic společného se softwarem ACD Systems. Pokud máte podezření, že tomu tak je, zkuste otevřít soubor CVX v programu Poznámkový blok ++, Poznámkový blok systému Windows nebo v jiném textovém editoru.

Ačkoli možnost zobrazit soubor v textovém editoru u většiny typů souborů nefunguje, je možné, že váš konkrétní soubor CVX je pouze textový soubor, v takovém případě to bude fungovat dobře. I když textový editor zobrazuje čitelný text, ale není zcela tvořen textem, může vám pomoci zjistit, jaký program byl použit k vytvoření souboru, což vám může pomoci při hledání kompatibilního otvírače CVX.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor CVX, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory CVX, můžete vždy změnit výchozí program pro otevření pro konkrétní příponu souboru v systému Windows .

Jak převést soubor CVX

Software Canvas může exportovat soubor CVX do formátu JPG, PNG, TIF a řady dalších obrazových formátů a také do formátu PDF, DXF, CVI a DWG. Tuto možnost najdete v uložit jako or export možnost nabídky, v závislosti na verzi.

Plátno můžete také použít k exportu grafického souboru Canvas verze 6, 7, 8, 9 do EPS pro použití v jiných programech, jako je Adobe Illustrator, nebo do PSD pro použití v Adobe Photoshopu.

Obvykle nemůžete změnit příponu souboru (například příponu .CVX) na příponu, kterou váš počítač rozpozná (jako .PNG), a očekávat, že nově přejmenovaný soubor bude použitelný. Ve většině případů musí nejprve proběhnout skutečná konverze formátu souboru pomocí metody, která je popsána výše.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud stále nemůžete otevřít soubor CVX, zkontrolujte, zda si jej nemýlíte s formátem podobného pravopisu, jako je CV, CXF, Flow-Cal Data (CFX), soubor virové databáze ClamAV (CVD), Soubor IBM Rational XDE Collaboration (CBX) nebo Amiga 8SVX Sound file (SVX).

Každý z těchto formátů je zcela odlišný od formátu používaného se softwarem ACD Systems, a proto se otevírají různými programy.