Soubor XSD (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou XSD je pravděpodobně soubor schématu XML; textový formát souboru, který definuje ověřovací pravidla pro soubor XML a vysvětluje formulář XML.

Jelikož se jedná o soubory schématu, poskytují model pro něco jiného, ​​v tomto případě soubory XML. Například soubor XSD může vyžadovat, aby soubor XML měl určité hranice, vztahy, pořadí, atributy, vnořené charakteristiky a další prvky, a také nastavil veškerá omezení.

Soubory XML mohou odkazovat na soubor XSD s atributem schemaLocation.

Program křížového stehu HobbyWare Pattern Maker také používá tuto příponu souboru pro svůj formát.

Soubory XSD. Lifewire / Tiim Fisher


Jak otevřít soubor XSD

Protože soubory XSD jsou textové soubory, které mají podobný formát jako soubory XML, dodržují stejný druh pravidel pro otevírání a úpravy. Většina otázek týkajících se tohoto souboru se však točí kolem toho, jak jej vytvořit; zde je skvělý blogový příspěvek o tom, jak si jeden vytvořit.

SchemaViewer je bezplatný program, který zobrazuje soubory XSD ve správném formátu stromu, což usnadňuje jejich čtení než v jednoduchém textovém editoru, jako je Poznámkový blok.

Soubor lze také otevřít pomocí Microsoft Visual Studio, XML Notepad, EditiX XML Editor, Progress Stylus Studio a XMLSpy. Oxygen XML Editor je jedním z mála otvíračů XSD, který funguje v systémech Linux, Mac a Windows.

Soubor XSD v kódu Visual Studio.

Můžete také použít textový editor, protože jde pouze o textový soubor. Podívejte se na některé z našich oblíbených v tomto seznamu nejlepších editorů volného textu.

Zde je příklad toho, jak vypadá soubor XSD při otevření v textovém editoru:

<? xml version = "1.0" encoding = "UTF-8"?>
<xs: schema xmlns: xs = "http://www.w3.org/2001/XMLSchema" elementFormDefault = "kvalifikovaný" xmlns: widgets = "http://www.w3.org/ns/widgets">
<xs: group name = "local">
<xs: sekvence>
<xs: any namespace = "## other" processContents = "skip" />
</ xs: sekvence>
</ xs: group>
</ xs: schéma>

Pokud máte co do činění s nástrojem používaným v nástroji Pattern Maker, můžete jej samozřejmě otevřít pomocí tohoto softwaru. Pro bezplatný způsob otevření a tisku souboru se vzorky však HobbyWare nabízí program Pattern Maker Viewer. Stačí soubor přetáhnout do programu nebo použít Soubor > OTEVŘENO Jídelní lístek. Tento prohlížeč také podporuje podobný formát PAT.

Aplikace Crossty pro Android může také otevírat soubory XSD s křížkovým stehem, ale není to zdarma.

Jak převést soubor XSD

Nejjednodušší způsob, jak převést soubor XSD do jiného formátu, je použít některý z výše uvedených editorů.

Například Visual Studio může uložit otevřený soubor XSD do XML, XSLT, XSL, DTD, TXT a dalších podobných formátů.

Editor schématu JSON by měl být schopen převést jeden na JSON. Podívejte se na toto vlákno přetečení zásobníku, kde najdete další informace o omezeních tohoto převodu.

Další možností převodu je XSD do PDF, takže můžete soubor otevřít v prohlížeči PDF. Pravděpodobně neexistuje velký důvod, proč to dělat, kromě zajištění, aby byl kód viditelný na každém počítači, který jej otevře. Tuto konverzi můžete provést z XmlGrid.net nebo na tiskárně PDF.

Pokud hledáte převodník XML na JSON, existuje tento online převodník XML na JSON, který k tomu můžete použít.

Nástroj pro definici schématu XML může převádět soubory XDR, XML a XSD na serializovatelnou třídu nebo datovou sadu, jako je třída C #.

Microsoft Excel můžete použít, pokud potřebujete importovat data ze souboru a vložit je do tabulky. V této otázce „Jak převést soubor XSD na XLS“ týkající se přetečení zásobníku můžete vidět, jak ze zdroje vytvořit zdroj XML a poté data přetáhnout přímo na tabulku.

Je pravděpodobné, že výše uvedený program Pattern Maker (nikoli bezplatný prohlížeč) lze použít k převodu souboru křížového stehu do nového formátu.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře výše uvedenými programy a nástroji, existuje velká šance, že se souborem XSD ve skutečnosti vůbec nezabýváte, ale souborem, který sdílí podobnou příponu souboru.

Například přípona XDS vypadá strašně podobně jako XSD, ale místo toho se používá pro soubory projektu DS Game Maker a soubory LcdStudio Design. Ani jeden z těchto formátů souborů nesouvisí se soubory XML nebo vzory.

Stejný koncept platí i jinde, například u souborů XACT Sound Bank, které používají příponu souboru .XSB. Jedná se o zvukové soubory, které se neotevřou žádným programem kompatibilním s XSD. XFDL a XFDF jsou také opravdu podobné.

Pokud váš soubor končí jinou příponou, prozkoumejte písmena / číslice, které vidíte, abyste zjistili, které programy jsou schopny daný konkrétní typ souboru otevřít nebo převést.