Soubor XLM (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou XLM je soubor makra aplikace Excel 4.0. Makra umožňují automatizaci, aby bylo možné „hrát“ opakující se úkoly, což šetří čas a snižuje pravděpodobnost chyb.

Novější formáty aplikace Excel jako XLSM a XLTM jsou podobné v tom, že mohou ukládat makra, ale na rozdíl od souborů XLM jsou to skutečné tabulky, které obsahují makra. Soubor XLM je zastaralý formát, který je sám o sobě souborem makra.

Může se zdát, že formáty XLM a XML jsou podobné, protože jejich přípony souborů vypadají stejně, ale ve skutečnosti jsou to dva zcela odlišné formáty souborů.


Jak otevřít soubor XLM

I když společnost Microsoft navrhuje, že je již nepoužíváte, můžete stále otevírat soubory XLM pomocí aplikace Microsoft Excel.

Bezplatný prohlížeč Excel od společnosti Microsoft vám umožňuje otevřít je bez aplikace Microsoft Excel, stejně jako LibreOffice Calc.

Při otevírání spustitelných formátů souborů, jako jsou soubory .XLM, které jste obdrželi e-mailem nebo stáhli z webů, které nejste obeznámeni, je důležité věnovat velkou pozornost.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokusí soubor otevřít, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, můžete změnit výchozí program, který otevírá soubory XLM.

Jak převést soubor XLM

Možná budete moci otevřít soubor XLM v aplikaci Microsoft Excel nebo LibreOffice Calc a poté uložit otevřený soubor do jiného podobného formátu.

Pokud se snažíte přijít na to, jak převést soubor XML, přečtěte si další informace o tomto formátu souboru a zjistěte, jak to udělat.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tomto okamžiku neotevře a jste si jisti, že si ho nemýlíte se souborem XML, možná stále nesprávně čtete příponu souboru. Některé soubory používají příponu, která se velmi podobá XLM, i když formáty nesouvisí.

Příkladem je XMI. Poslední písmeno je malé „i“ a příponu souboru lze použít pro rozšířené soubory MIDI. Pokud je to tak, potřebujete k otevření program jako Winamp.

Podobná přípona souboru je LMX. Ačkoli obsahuje všechna stejná písmena jako tento soubor, používá se pro soubory Landmark Exchange a lze jej otevřít pomocí sady Nokia PC Suite.


Leave a Comment