Soubor PAT (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou PAT je s největší pravděpodobností soubor se vzorem obrazu, který používají grafické programy k vytvoření vzoru nebo textury přes obrázek pomocí malého a obvykle čtvercového obrázku.

Pokud soubor, který máte, není souborem obrazového vzoru, může být v jiném formátu, i když používá stejnou příponu souboru PAT. Může to být například instalační soubor DiskStation Manager, opravný soubor Gravis UltraSound GF1, 3D opravný soubor nebo soubor Kega Fusion Cheaty.

Než se pokusíte soubor otevřít, zkontrolujte, zda si jej nemýlíte s formátem souboru, který používá podobně hláskovanou příponu souboru. Více o těchto druzích souborů si můžete přečíst ve spodní části této stránky.


Jak otevřít soubor PAT

Soubory PAT, které jsou soubory vzorových obrázků, lze otevřít pomocí Adobe Photoshop, GIMP, Corel PaintShop a pravděpodobně i některých dalších populárních fotografických a grafických nástrojů.

Pokud poklepáním nebo poklepáním neotevřete soubor PAT ve Photoshopu, klikněte pravým tlačítkem Klonovací razítko Nástroj z panelu nástrojů a poté klikněte levým tlačítkem Nástroj razítko vzoru z toho menu. V horní části Photoshopu vyberte výběr vzorů a otevřete malou nabídku. Odtud vyberte ikonu nastavení / ozubeného kola a poté vyberte Importujte vzory vyberte soubor PAT.

Místo toho lze soubor PAT použít jako soubor šrafovacího vzoru AutoCADu, soubor vzoru CorelDRAW nebo soubor zvukového vzoru Ketron. Tyto druhy vzorových souborů lze otevřít pomocí aplikací Autodesk AutoCAD, CorelDRAW Graphics Suite a Ketron Software.

Instalační soubory DiskStation Manager se používají s aplikací Synology Assistant.

Soubory PAT, které jsou opravnými soubory Gravis UltraSound GF1, lze přehrávat pomocí programu Awave Studio společnosti FMJ-Software.

Soubory 3D Patch také používají příponu souboru .PAT. Obvykle se jedná pouze o textové soubory, které popisují 3D vzory, což znamená, že zatímco aplikace Autodesk AutoCAD a SurfaceWorks společnosti AeroHydro je mohou otevřít, může to být i bezplatný textový editor.

Herní emulátor Kega Fusion slouží k otevírání souborů Kega Fusion Cheaty, které jsou ve formátu souboru PAT (patch).

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor PAT, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory PAT, změňte výchozí program v systému Windows, který se používá k otevření souboru.

Jak převést soubor PAT

Soubory obrazů obrazů používané Photoshopem a jinými editory obrázků jsou obvykle jen malé fotografie, které tyto programy opakují přes plátno a vytvářejí vzor. Není opravdu dobrý důvod převádět soubor do jiného formátu.

Jelikož se však jedná o obrazové soubory, které se otevírají v grafických programech, jako jsou ty, které jsou uvedeny výše, stačí otevřít soubor PAT a vytvořit malý vzor a poté jej uložit jako JPG, BMP, PNG atd.

Skutečný převaděč souborů s názvem reaConverter dokáže převést soubory PAT do formátu JPG, PNG, GIF, PRC, TGA, PDF a mnoha dalších formátů. Program je zdarma pouze během krátké zkušební doby, takže můžete převést pouze několik souborů, než budete muset zaplatit za software.

Software CAD, CorelDRAW a Ketron Software může být schopen převést soubory PAT, které se v těchto programech používají. Pokud je to možné, možnost uložit soubor PAT jako jiný formát může být v souboru Soubor > Uložit jako or Soubor > Vývoz menu.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Některé formáty souborů používají příponu souboru, která vypadá strašně podobně jako „.PAT“, ale to neznamená, že tyto dva formáty vůbec souvisejí. Podobně hláskované přípony souborů nebo dokonce přípony souborů, které jsou identické (jak je vidět výše), nutně neznamená, že formáty souvisejí nebo je lze otevřít pomocí stejného softwaru.

Některé příklady zahrnují soubory PPT a PST, které oba sdílejí podobné dopisy s příponou .PAT, ale ve skutečnosti nesouvisí s formátem. Soubory PST jsou soubory aplikace Outlook Personal Information Store, které se otevírají v Microsoft Outlook.

Soubory APT sdílejí stejné přípony souborů jako soubory PAT, ale ve skutečnosti se nazývají téměř prosté textové soubory. Tyto soubory nejsou vůbec obrázky, ale textové soubory, které můžete otevřít v libovolném textovém editoru (například Poznámkový blok v systému Windows).