Soubor EAP (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou EAP je s největší pravděpodobností soubor Enterprise Architect Project. Jsou vytvořeny nástrojem Computer Aided Software Engineering (CASE) od společnosti Sparx Systems s názvem Enterprise Architect.

Některé soubory EAP mohou být místo toho soubory aplikace Adobe Photoshop Exposure. Používají se k ukládání hodnot expozice, offsetu a korekce gama pro obrázky Photoshopu. Hodnoty jsou řízeny ve Photoshopu Obraz > Úpravy > Expozice menu.

Pokud není v žádném z těchto formátů, může to být soubor projektu C-more přidružený k programovacímu softwaru od AutomationDirect.

EAP je také zkratka pro některé technologické výrazy, které nemají nic společného s těmito formáty souborů, jako je Extensible Authentication Protocol a externí pomocné napájení.


Jak otevřít soubor EAP

Soubory EAP, které jsou soubory projektu, lze otevřít pomocí programu Enterprise Architect společnosti Sparx Systems nebo zdarma (ale v režimu jen pro čtení) pomocí Enterprise Architect Lite.

Pokud máte potíže se souborem v Enterprise Architect, přečtěte si jejich průvodce úkoly správy dat, jako je oprava, zhutnění nebo replikace souborů EAP.

Adobe Photoshop se používá k otevření souborů EAP, pokud se jedná o soubory expozice. To se děje prostřednictvím Obraz > Úpravy > Expozice Jídelní lístek. Vyberte na této obrazovce malou nabídku a vyberte Načíst předvolbu vyhledejte soubor.

Stejným postupem můžete také uložit vlastní nastavení expozice ve Photoshopu; stačí si vybrat Uložit předvolbu namísto.

Při první instalaci aplikace Adobe Photoshop je ve výchozím nastavení předinstalováno několik souborů EAP s názvem Minus 1.0, Minus 2.0, Plus 1.0 a Plus 2.0. Jsou uloženy ve složce Presets Exposure instalačního adresáře programu, což umožňuje jejich další použití - stačí je zkopírovat do této složky a restartovat program.

Ve Windows je to pravděpodobně úplná cesta:

C: Program Files Adobe Adobe Photoshop Presets Exposure

Soubory EAP jsou také spojeny s eaDocX, takže můžete načíst modely EA do programů, jako je Microsoft Word. Nainstaluje se jako doplněk, takže nejde o plně funkční program sám o sobě a nemá vlastní grafické uživatelské rozhraní. Uživatelskou příručku najdete zde.

Pokud je váš soubor v tomto formátu, je zapotřebí C-více programovacího softwaru HMI od AutomationDirect.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokusí soubor otevřít, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, podívejte se do příručky Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru, jak tuto změnu provést ve Windows.

Jak převést soubor EAP

Soubor Enterprise Architect Project lze převést do jiného formátu pomocí softwaru Enterprise Architect. Například můžete uložit EAP do PDF pomocí FILE > Tisk do PDF Jídelní lístek. Další podporovanou konverzí je XMI (XML Metadata Interchange), která se provádí prostřednictvím BALÍK > Import / Export menu.

Pravděpodobně není důvod potřebovat převést soubor EAP, který se používá ve Photoshopu, protože je to jen sada nastavení expozice, která platí pro program Adobe Photoshop. Pokud by se vám stalo, že byste soubor dostali v jiném formátu, změnilo by to jeho příponu a strukturu souboru a zabrání by ho Photoshopu používat.

C-more má Soubor v nabídce můžete použít k uložení projektu do jiného formátu souboru. Program podporuje další soubory, jako jsou EAP9, EPP9, EAS9 a EAS, takže můžete svůj projekt převést do těchto formátů.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Mějte na paměti, že některé soubory vypadají pouze jako tento, protože přípona je napsána podobně. Jinými slovy, možná ani nemáte soubor EAP, a to by mohl být důvod, proč se neotevírá s výše uvedenými programy.

Mezi příklady souborů, které lze zaměnit za soubor EAP, patří soubory EPS, EASM, EAS (RSLogix Symbol), EAR (Java Enterprise Archive) a EAL (Kindle End Actions).